Pogledaj jedan post
Old 25.10.2014., 22:23   #77
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Podsjetio bih samo da je i Bajić spomenut na Wikileaksu u kontaktima sa amerikancima.

U depeši od 23. prosinca 2009. koju je američko veleposlanstvo poslalo u Washington, a koja je objavljena na WikiLeaksu, piše kako je glavni državni odvjetnik Mladen Bajić rekao tajniku veleposlanstva Chrisu Zimmeru da istražuje tri predsjednička kandidata i da može podnijeti optužnice protiv njih nakon prvog kruga predsjedničkih izbora...Amerikanci su u depeši spomenuli Nadana Vidoševića za kojeg su se mediji pitali odakle mu toliko nekretnina, pisalo se i o Milanu Bandiću i njegovom odnosu s Holdingom, Vesni Pusić, Borisu Mikšiću i još nekoliko kandidata koji su optuživani za nepravilnosti u skupljanju sredstava link
ja bih podsjetio, a to vjerojatno mnogi ovdje i znaju iz medija (kao i ja), i na to da je osoba br.1 u ovoj akciji, šef MUPa, bio i glavni oslonac "autsajderima" u famoznoj akciji "Cash" početkom 2000ih kad je u kooperaciji sa Britancima formirao zaseban tim u sklopu akcijskog plana za hvatanje Gotovine.

Postoje određene sličnosti u tom slučaju i akciji Agram, što se tiče zaobilaženja ZG struktura i regularne procedure o čemu sam natuknuo na temi o uhićenju Bandića, stoga se ne bih čudio da je on na toj poziciji upravo iz razloga što je "čovjek s preporukom".

Zadnje uređivanje žalac_1 : 25.10.2014. at 22:49.
žalac_1 is offline