Pogledaj jedan post
Old 14.11.2017., 13:28   #30
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Ne mogu reći da ga ne razumijem; nakon skandala o kojima se moglo čitati s doniranim novcima u Hrvatskoj, teško da bih se odlučila ostaviti novce bilo kome, a i sada kada netko traži novaca neminovno se pitam gdje će završiti i da li će biti potrošeni kako je obećano. Gadljivo je čitati da su novci namijenjeni liječenju bolesne djece završili kao uplate za nečije automobile.
Nisu ni vani te humanitarne organizacije puno bolje. Nekoć sam uplaćivao za siromašnu djecu (child sponsorship) ali sam prestao nakon što se doznalo koliko su korumpirani i kako si je CEO davao milijunske bonuse. Pun kufer tih nekakvih "neprofitnih udruga" ("humanitarnih" organizacija) je korumpiran, više im ne vjerujem. Dajem isključivo i na ruke onima za koje znam da im treba.

U Miamiu imamo ozbiljan problem s beskućnicima, ako vas ikada put nanese tamo, u recimo Overtown, vidjet ćete kompletne porodice s malom djecom koji nemaju ništa. Takvima dajem... odem u dućan s jeftinom robom (npr. Ross) i kupim djećje i druge robe. Pa odem u Walmart i kupim hrane i stavim to u auto i odnesem i sam im podijelim. Ponekad im donesemo i kuhanu hranu, napravimo lonac gulaša ili neke juhe, barem da se zdravo nahrane koji put.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom