Pogledaj jedan post
Old 16.08.2017., 23:11   #1490
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Zašto, koji je tvoj motiv za to?
Pokušat ću odgovoriti da vidim hoću li pogoditi Sigmundov odgovor.

Mislim da je to zato jer ljevičaru uglavnom sve što je religiozno izgleda čudno, bizarno,apsurdno.,licemjerno , nepotrebno ...

razmisli malo ..
muškarci u haljinama , kade nekim dimom , pjevaju , jedu suhi kruh koji se misterijom euharistije pretvara u krv i meso nasilno ubijenog židova )

i uvjereni su u bizarne stvari i ideje i pravila ...

Jesi uočio da Sigmund ne voli ni Tolkina ili game of trones i fantasy žanr.

dakle religija je za sigmunda kao fantazija koja vjeruje za sebe da nije fantazija nego posljednja istina ..

i još docira sigmundu kako bi trebao preći na mračnu stranu tj u njihovu fantaziju

mislim da inteligentnog čovjeka (kao što je ipak naš Sigmund , koji razumije teške istine i traži istinu to mora strašno raspiziditi

i ja sam nekada strašno mrzio i prezirao katoličku crkvu i sav taj apsurd ,ali danas mislim da sam evoluirao u tom pogledu i da zauzimam savršenu središnju poziciju

poštujem i bolje razumijem njihove pozitivne strane i važnost i doprinos društvu i traženju istine (oni su ustvari bhakti yoga i nema principjelne razlike između katolika koji pjeva i onog bakhte koji mantra hare krišna hare rama ----

ali nisam katolik niti to slijedim jer to nije moj put .
ima boljih putova ..

to nije loš put, ali našao sam boljih
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš

Zadnje uređivanje parsifal : 16.08.2017. at 23:30.
parsifal is offline