Pogledaj jedan post
Old 02.11.2017., 19:40   #23
Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
@staromodan, ako OP ima iskustva u Cad-u i neko bazično iskustvo u programiranju, onda se sigurno zna služiti i OS-om? Zar ne?

Tvoj odgovor je tipičan admin-odgovor. "Administriraj, CLI, pa probaj C."
Administrirao već sigurno je. Isto zna što je CLI (iako svaki admin u tome vidi božanstvo koje samo on "razumije").
Poznavanje OS-a i razvojne perspektive je nešto sasvim drugo. Potrebno je znati koju tehnologiju koristiti za određenu funkcionalnost. Često ima više načina za riješiti jedan problem, a nisu svi jednako dobri. Admin to ne zna, jer mu to nije opis posla. FYI, konfiguriranje nečega, ili bildanje tuđeg sorsa NIJE razvoj softwarea!!

A Annatar mu je dao svoj uobičajeni odgovor "nemoj, ja sam najpametniji, samo ja to znam... nitko ne spaja stringove dobro ko ja".

Ja ne vidim racionalni pristup kod vas dvojice, već glorificiranje onoga čime se vi bavite (i glancanje ega kod nekih, jel ). Ne vidim gdje je zezanje ako čovjeku kažem da odluči što želi programirati, odabere odgovarajući alat (tu se masa ljudi žestoko zajebe, jer biraju jezik koji im se iz nekog subjektivnog razloga sviđa) i ubere tehnologije koje mu trebaju. Ne znači da će uspjeti, jer uspjeti znači biti bolji od mase loših i osrednjih. Ipak je to puno konkretnije od onoga što ste mu vas dvojica sugerirali. Premalo bullshita, pa ne razumiješ, or what?
po meni trebalo bi covjeka odgovarati od ove ludosti da se baca u ove vode, to kaj on zna autocad ne znaci uopce da zna ista o radu na pojedinom OSu ni da ce mu biti lakse se ubaciti u druge vode, bolje se drzati onoga sto znas i sto te zanimalo vecinu zivota valda i na tome graditi, ko kaze da ne treba projektanata u autocadu i strojara, s tim se da nac posao ako zagrizes u to, lakse mu je tim putem nastaviti nego se bacat u vode gdje ce dobit zelju za suicidom kad vidi stanje stvari
random101 is offline  
Odgovori s citatom