Pogledaj jedan post
Old 11.09.2003., 12:31   #47
Quote:
Amalthea kaže:
Moje dijete nisam odmah na početku prvog razreda upisala na vjeronauk, jer doma baš ne prakticiramo vjerske aktivnosti, međutim, kasnije sam ga (za dva tjedna) ipak upisala. Zašto?
Nisam htjela da bude jedini iz razreda koji na vjeronauk ne ide. Druga stvar je ta da je vjeronauk usred rasporeda, što znači da mora treći sat izaći iz škole. Nije mogao neobavezno slušatoi vjeronauk (što sam čula da u nekim školama postoji), niti je mogao taj sat provesti u školskoj knjižnici, npr. Zamislite samo da vam dijete stoji vani po kiši ili snijegu čekajući slijedeći sat.
Izborni predmet - možeš misliti.
Svog sina nisam upisala na vjeronauk iz istog razloga koji i ti navodiš. Ali, kasnije nisam promijenila odluku.
Iako je jedini u razredu koji ne ide na vjeronauk, do sada zbog toga nije bilo nikakvih problema, niti ga je itko zbog toga čudno gledao. Izgleda da imamo sreće s razredom i školom, sudeći po pričama koje čujem od drugih.

On je ponekad taj sat u knjižnici, ponekad na hodniku, a ponekad, kad želi, sjedi u razredu s ostalima. Nitko ga ne tjera van iz škole i na to nitko nema ni pravo, ako je izborni predmet u sred satnice.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom