Pogledaj jedan post
Old 22.04.2009., 02:15   #1
Klinci - što danas jedu

Ideju za temu sam ukrala s jednog starog foruma koji cak nije ni hrvatski...

Tema bi trebalo da sadrzi uzrast deteta i njegov jelovnik za taj dan i eventualno kolicinu pojedene hrane. Ukoliko je na meniju bilo nesto interesantno, mogle bismo napisati i recept za to jelo.

Verujem da ce tako mame naci puno dobrih ideja za prirpemu obroka svojim bebama i otprilike steci sliku o tome kad koju namirnicu i na koji nacin mogu dati svojoj decici.

Ukoliko vam je lakse, mozete pisati i satnicu obroka.

Nadam se da vam se tema dopada i da ce zaziveti. Mene recimo sada zanima jelovnik deteta starijeg od godinu dana, dok ce mnoge druge majke interesovati sta jedu deca na pocetku dohrane, kakav je raspred obroka itd...


Evo, da pocnem ja (napominjem da moje dete jede pomalo ali cesto i da ume biti vrlo nezgodna ako joj se ponudjeni obrok ne dopadne, a takodje moram spomenuti da se budi relativno kasno za jednu bebu tako da joj je prvi obrok oko 9-10 ujutru):

Luna, 11 meseci:
dorucak - adaptirano mleko, 150ml
uzina - pola banane u komadicima
rucak - teletina s povrcem, krem sir, malo kifle i pola solje jogruta (zaspala na pola, a nakon 2 sata isto to, ali ovog puta pojela sve prirpemljeno, naravno sveze, ne ostatke od rucka )
vecera - kasica - mesano voce s zitaricama, 100ml mleka
tzv. uzina - nekoliko zalogaja dinstanog pileceg belog mesa (deda vecerao, pa morala ona da proba njegovu "kasicu")
posle kupanja - adaptirano mleko, 200 ml

u toku dana je popila i oko 200ml hipp-ovog caja od komoraca (sok nece nikada, vode tek pokoji gutljaj), a pojela je i pola suvog keksa.

Eh da, molila bih mame, da ako uvide i neku gresku koju neka od nas pravi u ishrani svog deteta, da nam suptilno skrene paznju na to. Svi saveti su dobrodosli, ali da se tema ne bi mnogo zachatavala i svela na postojecu o dohrani, molim prvo - jelovnik, pa ispod njega sve ostalo.
__________________
Yesterday is History, Tomorrow is a Mistery, Today is a Gift!
draganica is offline  
Odgovori s citatom