Tema: Barcelona
Pogledaj jedan post
Old 16.05.2013., 10:25   #3022
Prvi i treći ti uopće nisu u Ravalu.

Prvi je na pedesetak metara od hotela Coronado u kojem sam bio prvi put u Barci i mogu ti reći da je meni ta lokacija bila odlična.

Javni se prijevoz odatle koristi samo za tri top atrakcije: Sagrada Familiju, Park Guell i Nou Camp.

Ama baš sve ostalo je u dosegu pješačenja: Montjuic je odmah iznad, Rambla i Gotička četvrt na kontra stranu, ali također blizu, pješice se Ramblom na jednu stranu dođe do Barcelonete, a na drugu do trga Catalunya.... Jedino za obilazak Passeig de Gracije sam koristio javni prijevoz, ali samo u jednom smjeru: Tamo preko Ramble i Catalunye pješice, natrag to više nije bilo dovoljno interesantno za pješačenje.

Što se tiče sigurnosti, mislim da se pretjeruje kad je riječ o tom kvartu. Bilo kuda da odatle ideš osim na Montjuic, prvo moraš doći do Ramble ulicom koja se zove Carrer Nou de la Rambla. Ona, doduše, "štrajfa" zloglasni Raval, ali upravo na tom mjestu se nalazi policijska postaja, tako da niti tu jednostavno nemaš kaj brinut, osobito ne danju.

Mi smo se njome vraćali u hotel u sitne sate noći za izlazak (petak na subotu) i svega i svaćega smo se tu nagledali, ali murja je bila na svakih 20-tak metara, što znači da pravih problema nema ni noću.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom