Pogledaj jedan post
Old 11.12.2008., 18:50   #7
The Wrestler by D. Aronofsky

Jos od Lyncheva "Inland Empire" nisam se "zagrijao" za neki film koliko za ovaj. Jos ove godine nisam pogledao film da je ono neko remek-djelo (doduse ima se manje vremena). Gledao sam filmove D. Aronofskoga i iako dobri nisam se izgleda bio "zakacio" dovoljno da bi sta-ja-znam raspravljao o njima ili pomisljao da ih pogledam jos koji put... ali ovaj film jednostavno moram pogledat. Posebno sto nakon festivala u Veneciji i Torontu film dobija samo ultra-pozitivne ocjene.

Na stranu tematika filma - to je ionako samo 'backdrop' stvarne drame. A Aronofsky izgleda ima dara da otvori jednu posebnu 'liniju' promatranja i ispitivanja likova ispunjenu raznim elementima filma da mi se cini uspjeh film je garantiran tim nekim kontrastom - s jedne strane 'wrestling' kao predstavnik niskoga oblika zabave a s druge genijalni mladi redatelj.

Naravno, ima tu i do izbora Mickey Rourkea koji je skoro preko 20 godina ranije napravio dva remek-djela - Angel Heart i Barfly pa se onda malo 'zagubio'... kazu da se 'nasao' u ovome filmu.

Vidjecemo... prikazuje se u NYC za tjedan...
newcomer is offline  
Odgovori s citatom