Pogledaj jedan post
Old 02.10.2004., 02:20   #11
Re: Muslimani i sv. Antun Padovanski

Quote:
tiha kaže:
Vjerujem da ima osoba muslimanske vjere koje posjećuju forum. Zato pitanje za njih. Za posjete Padovi i svetištu Antuna Padovanskog, zamijetila sam grupe muslimana kako pohode svetišta i obavljaju obredni obilazak oko njegova groba. Interesirala sam se i saznala samo da tog sveca muslimani veoma štuju. Rado bih znala kakvo je točno muslimansko viđenje ovoga sveca i kime ga zapravo smatraju.
Bismillah

Ja zaista prvi put da cujem za tog "sveca"...

Islam kao prirodna i Bozija vjera, ne prihvata nikakve svece i u islamu nema obilazenja oko kaburova-mezarova-grobova, radi hodocasca ili upucivanju dove umrlim. Onaj ko to cini svjesno, on svjesno i iz vjere izlazi i po islamu postaje murted, otpadnik.

Znaci, muslimani ne prihvataju nikakve svece, jer je to po Islamu zabranjeno, a hodocasce bilo kojem mjestu osim u tri mjesta kako kaze Boziji Poslanik, Muhammed a.s.: Sedla se ne pritezu osim u tri slucaja, kada se posjecuje hram u Meki, sveto mjesto takodje u Medini i u Kudsu-Jerusalimu. Hadis je sahih-vjerodostojan. Posjecivanje bilo kojeg mjesta u vidu hodocasca osim ova tri je novotarija, i hodocasce kaburova pojedinih ljudi i slicno tome je kufr-nevjerstvo u Islamu.

Islam je vjera koja poziva na Jednocu Stvoritelja, Boga Uzivsenog, i kao takva prirodna Bozanska vjera, zabranjuje svaki vid i najmanje primicanju visebostvu i "sumnjivim" stvarima.
Musliman_Allahov rob is offline  
Odgovori s citatom