Pogledaj jedan post
Old 18.03.2009., 21:47   #8
Podno grijanje na struju?

Pozdrav!

Ako tko ima iskustva s podnim grijanjem (klasicnim) preko elektricnog bojlera molim savjet...
Dakle imam postavljeno podno grijanje u novoj kuci, dobro izoliranoj i sad je dosao na red izbor energenta za grijanje vode. Zivim u mjestu gdje nema gradskog plina, tako da sam u pocetku planirao staviti plinski bojler i iznajmiti spremnik...
Medutim,
1.)najam spremnika dode oko 1500 kuna godisnje,
2.) treba taj spremnik puniti plinom sto u zadnje vrijeme, kako cujem nije bas bezbolna avantura, te treba moliti i kumiti raznorazne firme koje se time bave posto ocito imaju previse posla, a premalo plina...
3.)izrada kotlovnice s plinskom instalacijom je relativno skupa...

...Tako da mi sad pada na pamet da ipak stavim elektricni bojler, makar znam da je gledano iskljucivo po dobivenom kilovatu topline grijanje na struju duplo skuplje nego na plin.
Mislim da mi je struja u konacnici ipak isplativija jer za prelazno razdoblje imam inverter klimu, a za "pravu" zimu koja u primorju i ne traje predugo (recimo 3 mjeseca) i podno grijanje gdje je temperatura vode 40ak stupnjeva ne bi trebalo previse energije..
Da napomenem, radi se o 70ak kvadrata prostora - za sada. Kasnije kad budem trebao grijanje za cijelu kucu imam neke druge planove (solarno, toplinske pumpe..) ali to mi je trenutno preskupo!
Haustrum is offline  
Odgovori s citatom