Pogledaj jedan post
Old 08.06.2009., 13:02   #20
Quote:
ellory kaže: Pogledaj post
pozdrav!
kratko sam na forumu, ali mi se cini da ovdje ima dosta mudrih ljudi koji bi mi mogli pomoći.
u zadnje vrijeme sve teze podnosim svijet oko sebe i imam osjecaj da sam zasla u slijepu ulicu. kroz zadnju godinu dana sam imala nekoliko dosta stresnih situacija koje su mi samo ukazale na to da se nesto treba promijeniti. sad radim na tome.
Ali mi je trenutno najveci problem sto imam kronični nedostatak životne energije. opcenito primjecujem da mi sve predstavlja napor, od obične komunikacije s ljudima pa do nekih svakodnevnih zadataka. ne zelim vise tako zivjeti.
frendica mi je preporučila da idem na tai chi, da je to dobra metoda za pročišćavanje energetskih tokova. mene zanima sto vi mislite. imate li kakav prijedlog/vježbe/knjigu?
unaprijed hvala

Dugo, jako dugo imala sam identičan problem koji sam uvijek pokušavala riješiti nekim novim metodama, neke sam pročitala, neke sam sama izmislila, no znakovito je bilo da je to sve dolazilo iz glave, često popraćeno brojnim analizama kak i zakaj bi sad moglo uspjeti i uvijek bi se vraćala na staro- jednako iscrpljena, bezvoljna i inspirirana nekom novom metodom.
Najduže i najbolje tijekom tog cijelog razdoblja funkcionirao je fitness- fizička aktivnost me na duže vrijeme dovela u kakav takav red. Ali čim mi se opseg obaveza na poslu povećaoi zbog nedostatka vremena prestala je intezivna fizička aktivnost...opet isto.
Sjebana 1. čakra.

Tai chi bi ti sigurno pomogel, samo trebaš ustrajati.

Ja radim neke svoje vježbe (po mogućnosti u šumu ili uz rijeku), zapravo- radim ih bez pravila, nisu preuzete iz nekog sustava, radim ih prema osjećaju i s naglaskom na uzemljenje. Važno mi je da smirim preaktivni um i osjetim tijelo. Od kad to radim, životna energija mi se znatno povećala, no još uvijek mi je potrebno dosta sna (više od prosjeka) i vremena posvećenog sebi.

No, prije sam imala enormu potrebu za snom i ljenčarenjem, previše energije sam trošila na mentalne aktivnosti. Ah da, uz to pokušavam izbjegavati knjige, kolko got bilo teško... jer me samo uljuljkaju u beskrajno razmišljanje koje je u mom slučaju kontraproduktivno.
DjevicaizSparte is offline  
Odgovori s citatom