Pogledaj jedan post
Old 16.04.2007., 13:42   #15
Evo ovi detaljni podaci koje je pobrojala Koalica ja sam bila našla negdje na Rodinim stranicama. Pokušajte si te administrativne stvari obaviti čim prije pogotovo zbog prijestižućih para, naravno. Istina je ne se opet prebrzo žuriti. Krenuti od matičnog ureda koji mora primiti od rodilišta podatke o rođenju djeteta, u mom gradu trebalo im je tjedan i pol, prije toga nisam mogla dobiti rodni list, sami papiri iz rodilišta nisu dovoljni. S rodnim listom tek dalje krećete u akciju. Čim prije si kod svojeg liječnika opće prakse riješite i doznake za porodiljni dopust, te papire treba nositi na HZZO sad i još 1 put kada dijete navrši 6 mjeseci i kada naravno slijedi pad primanja na tekućem računu ( to mene uskoro čeka). I nije vam loše poslati tateka u najbliži DM po one besplatne stvari koje dijele a i same se prijavite pismeno u DM, Zagreb kad se dobi knjižica s bonovima (neke stvari su opet besplatne a za neke dobijate popust kod kupnje, nije loše a ne gnjave vas ništa s nekim promo materijalima kak su meni pričali). I kod svog poslodavca provjerite imate li kakva prava u svezi rođenja djeteta (rijetki su al ih ima).

Mene zanima kak je s pasošem za klinca, kaj tu sve treba ak neko zna? I koliko to košta da ga metnem sebi na pasaporte.
Mama Ružica is offline  
Odgovori s citatom