Pogledaj jedan post
Old 02.01.2010., 19:11   #38
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Najpametnije ti je platiti račun jer s rogatima ti se nevalja bost.
Prije par godina bila sam Tele2 pretplatnik, dobila sam račun od 100kn koje nisam mogla platit, isključili su me iz Tele2 mreže i taj dug od 100kn je sa kamtama i ostalim taksama narasao na 3000kn. Da bi izbjegla sud i plačanje sudskih troškova i inih drugih kretenarija, platila sam račun.
ako ti je dug sa 100kn narastao na 3000kn onda si sama kriva sto se nisi zalila na taj iznos. tebi nitko ne moze napraviti od 100kn racun od 3000kn koji ti moras platiti. stvar je u tome da ti oni mogu naplatiti zatezne kamate na taj iznos, ali oni tebi ne mogu naplacivati nikakve takse. racun od 3000kn si jedino mogla dobiti ako si platila sudske troskove i eventualno troskove njihovih odvjetnika.


@blanj

ovih 1000kn koje si ti napravio morati ces platiti.
sto se tice ostatka, zavisi o tome sta si napravio.
gdje si bacio SIM karticu? jesi li bacio SIM karticu zajedno sa karticom gdje ti je bio pin i puk? jesi li imao pin ukljucen na SIM kartici?

sada ako ides na sud slucaj ti se moze granati u 2 slucaja. prvi slucaj ti je ako si ti bacio sim karticu i netko ti je nasao sim karticu, te je nastavio koristiti.
a drugi slucaj ti je da su oni dodjelili tvoj broj nekome, a nastavili slati racune tebi.

za prvi slucaj ti mogu reci da ces sa nekih 80% sigurnosti morati platiti cjelokupni iznos nastao koristenjem tvoje sim kartice, s tim da mozes prijaviti i podici tuzbu protiv onog tko ti je taj racun napravio (ali ne vjerujem da ce ti to proci zato sto je vjerovatno prosao rok zastare ako se to desilo prije 4 godine). znaci ako je ovo slucaj, mogu reci da si najebo, te jedino ako poznajes nekog dobrog odvjetnika mozes se eventualno izvuci.

a sto se tice drugog slucaja, ako si dobio racun za sljedeci mjesec nakon sto si bacio sim karticu, oni su prekrsili ugovor s tobom, te ih cak mozes traziti odstetu. ali nekako sumnjam da je ovo bio slucaj.
robihr is offline  
Odgovori s citatom