Pogledaj jedan post
Old 24.10.2010., 22:31   #62
izlet s malom djecom u EuroDisney Paris

Ovaj mjesec smo se vratili iz DP, i žao mi je što sam ovaj topić pronašla tek sada, nakon što smo se vratili. Dakle, Disney, ko i sve ostalo u Parizu, radi samo do 18h, što mi je bili jako glupo, jer mrak pada tek iza 8-pol9. Svako veče nakon toga imaju neke privat-partyje , te Haloween-party ( za ulaz još posebnih 60-takE), te neke firme...
Od aerodroma CDG vozili se TGV-vlakom, 10min (24E odrasli, 12E djeca) ili sami 1 stanica od stanice Charles De Gaule do slijedeće st Marne de la Vallee- Chessy, odakle ima 3-5 min pješke do ulaza u Disney parkove, Disney Village i odakle busevi svakih 20 min voze dosvih hotela u Disneylandu. Preporučam Vienna international lanac koji ima dva hotela: Dream Castle Hotel i Dream Circus Hotel. Cijena je 130 E za sobu s uključenim 1 doručkom, soba prima do 4 osobe , za doručak svake slijedeće osobe (djeca iznad 4 god) plaća se 15 E. Sobe imaju 1 veliki bračni+ 2 dječja kreveta na kat, TV, TEL, klima, fen, prazan frižider i BESPLATAN WLAN. Odličan bazen s toboganom za djecu, doručak bogat i izdašan, restoran radi do 22.30, room-service 05 do 24h.
U slučaju da želite ići u obilazak grada Pariza, preporučam ipak za te dane noćenje u nekom hotelu u samom gradu, naročito ako su mala djeca u pitanju.
Samo vožnja RER prigradskom željeznicom od centra (npr. stanice Chatellet RER linija A) do stanice Marne de la Vallee- Chessy traje cca 60-70 min, plus još jedno 20-30 min vlakom podzemne željeznice (treba vremena za presjedanje, uz i niz stepenice...), plus još jedno 20-tak min busom od želj st Marne de la Vallee- Chessy u Disnelandu busom do vašeg hotela, ovisno u kom ste smješteni 1 bus vozi uokrug nekoliko hotela, dok dođe, krene...)
DrMom is offline  
Odgovori s citatom