Pogledaj jedan post
Old 14.01.2012., 17:45   #43
Quote:
Malena10 kaže: Pogledaj post
j
ponavljam, meni je pomoglo da pomognem svom djetetu da ne bude premorena, da dobro i puno spava, da se sama uspavljuje i da je izmedju svih tih spavanja zadovoljna.
zato jer ju ti nisi shvatila i provodila doslovno
i meni je s prvim djetetom trebala knjiga (ili netko iskusniji s foruma) reći koliko otprilike beba koje dobi može biti budna, koliko otprilike često treba reći i tražila sam i guglala informacije kako otprilike izgleda dan bebe u određenoj dobi..ma, kvragu, treba mi i s drugim djetetom ponekad, kod tako malih beba je stvarno teško razlikovati plač umora od plača gladi ili plača dosade.

takve informacije ćeš naći više-manje svuda, čak i po netu (mislim na to koliko beba može biti budna, koliko odokativno često treba jesti itd.)
savjetovati, a još gore i provoditi, da beba jede u 7, 11, 15 ili kako već ide je - suludo.
zato sam i rekla onoj koja je pitala jel kasno s 8 mjeseci uvesti tu rutinu da je to besmisleno - pronađeš rutinu koja paše tvojoj bebi, pratiš njezine potrebe. s dva ili tri mjeseca je to možda teško, ali s osam bome više nije.
i zato sam odmah na početku pitala dal daje savjete tipa 'hraniti u 14.3o' pa onda beba plače od gladi ako je gladna prije no što knjiga kaže ili ju šopaš ako je sita kad knjiga kaže da bi trebala jesti.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom