Pogledaj jedan post
Old 12.09.2013., 15:56   #94
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
Slucaj: dug banci, neplacen kredit, ovrha, odredjen datum drazbe.

1)
Koliko dana RANIJE i gdje sud mora obavijestiti/izvijestiti ako drazbe nece biti? Malo je nezgodno poljubiti vrata ako je drazba u sasvm drugoj zupaniji.

2)
Sto bi trebalo znaciti ako je jamcevina neuobicajeno visoka, i tko i kako definira jamcevinu? Zasto je negdje iznos xy, vecinom je 10% vrijednosti nekretnine, a ovdje je puuuuno vise? Zasto je puno vise????

3)
Kako otprilike procijeniti koliki je ustvari dug banci, mislim nije potrebno gubiti vrijeme ako je npr. dug 100.000 kuna, a nekretnina vrijedi 200.000 Eura, naravno da je za ocekivati da ce vlasnik/duznik vratiti dug.

4)
Ako duznik do drazbe nije platio dug dali on daje ponude pod potpuno istim uvjetima kao i drugi, znaci na prvom rocistu i on mora ponuditi najmanje npr. 2/3?

5)
Do kada duznik ima vremena platiti dug, odnosno sprijeciti javnu drazbu?


Zahvaljujem na odgovorima!
P.S! Radi se o duznikovoj sekundarnoj nekretnini
1. Mozes provjerit kod sudca ili u pisarnici ali ako pise da ce se odrzat onda ce se sigurno odrzat 99.9%

2. Mislim da to sudac odreduje, jedino ako je stecaj onda je drugacije

3. Ne mozes procijeniti koliki je dug, evenutalno mozes vidjet u teretovnici na koju cifru je kredit dignut, pa se onda zna orijentacijski

4. Vrijeme od pokretanja ovrhe do drazbe je jako dugo, 2 do 3 godine od ovrhe do drazbe, drazba je zadnji korak i kada dode do drazbe onda nema vise placanje, odgoda drazbe itd...
nadalje, duznik tj. ovrsenik ne moze sudjelovati na drazbi..

5. Ne znam tocno, ali sigurno znam kad dode do drazbe da mu vise niko ne moze pomoci..
crnjak_xrace is offline  
Odgovori s citatom