Pogledaj jedan post
Old 13.05.2015., 22:51   #17
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Bilo kako bilo netko je morao poslati upozorenje o pokretanju ovršnog postupka. Kako je postala pravomoćna, sudski ili bilježnik nije zaprimio tvoju žalbu pa je automatizmom ispalo da se ti "slažeš".
Bilježnik u spisu mora imati omotnice sa povratnicama kako ti je slao u to vrijeme prijetnju ovrhom. Ako možeš dokazati kako te nije bilo na toj adresi u to vrijeme to je dovoljan argument za poništavanje ovrhe.
Ponuditi im eventualno plaćanje računa i kojih pedest do sto kuna za trud bilježnika /ako ti savjest nalaže da ipak platiš drumskim razbojnicima/ inače sud.
Imao sam slučaj gdje HT šalje nakon sedam - osam godina da odustaju od ovrhe /ne meni /
U pošti bi trebali čuvati neko vrijeme liste nepreuzetih pošiljki. Probaj se raspitati. bombonjera ... Ne drže se baš svi 5 godina. Često ostanu puno duže dostupni.

Znači prvo - dokaz(e) o slanju ovršnog prijedloga sa povratnicom od strane javnog bilježnika. Imati ćeš datum i broj pošiljke ... naravno obavezno mu to pošalji poštom sa povratnicom /11 kuna/ ili neka mu netko uruči u uredu da poštampla kako je primio ...


A za tvog kolegu, treba nać nekog tko je specijalist za radno pravo. Ne treba se braniti frontalno na mamac/napad koji su postavili, nego lateralno kao u aikidu.
Pustiš da promaše i onda ih navučeš na aktera. Procesi na višim stupnjevima obično traju bar tri godine. Dok traje "prigovor" nema zastare, bar mislim da je tako, treba provjeriti.
Preporuka je eventualno požurnica obzirom da se radi o radnom pravu ako sam razumio.
Nisam stigao "shvatiti" u napisanom slučaju mada naslućujem grijeh u samoj izvedivosti "pravilnika" nešto poput primjera prebacivanja prava radnika, ali ne i prava isplate dugovanja prema istim tim radnicima. Zadar je leglo kriminala.

ps po upisima odavno vidjeh da si visokointeligentna osoba i siguran sam kako ćeš ih "srediti", samo trebaš adekvatne informacije i malo podrške.
Moram priznati da 1200 kuna nije mala lova. Ali kod mene ipak prevladava da je govno bolje slušati nego kušati. Sada bih se morao s njima sudski natezati nekoliko godina. To će me koštati truda, živaca i vremena. Bolje mi je onda snagu i vrijeme u nešto ugodnije iskoristiti nego ispravlajti krive drine.
Tri godine natezanja jedino ako sam mazohist pa da u tome uživam

p.s.

Evo danas je bilo ovakva tema u novinama 24 Sata !

Zadnje uređivanje krena : 13.05.2015. at 23:07.
krena is offline  
Odgovori s citatom