Pogledaj jedan post
Old 05.05.2017., 23:38   #44
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
U ovom biblijskom odlomku Ilija predstavlja Krista. On gradi oltar na temelju dvanaest plemena (apostola). Drvo na oltaru predstavlja drvo križa; bik predstavlja žrtveni prinos koji je bio sam Krist. Četiri vrča vode predstavljaju četiri evanđelja, a sama voda predstavlja očišćenje kroz krštenje. Oganj Jahvin je žareća vatra Božje ljubavi, koja preobražava samu bit elemenata koji su prinešeni na oltar dok Bog sve ne preuzme. Potpuno prihvaćanje žrtve, zajedno sa kaznom dodijeljene Baalovim prorocima, je predokus kraja vremena, kad će se Isus vratiti presuditi svakom po njegovim djelima. Odlomak nagoviješta oboje i sakramenat krštenja i Euharistije i pokazuje važnost svećeništva.

Stvarnost se događa sada u Novom Zavjetu!
Lijepa priča, ali nema nijednog dokaza ili uporišta u tekstu koje ukazuje na tvoje zaključke.

Quote:
Nema,kao ni ovaj moj tebi o tumačenju Biblijskih tekstova,ali ovo je bilo čisto da shvatiš, da neke stvari SZ su opisane samo da prikažu ispunjenje onoga u Novom zavjetu(dakle ovome u kojem smo mi sada) kroz Isusa Krista. A ne da doslovno shvačaš ono što se ne treba shvačati kao doslovno.

Da,i to što ja navodim nisu mišljenja, več zakon Božji(ponavljam, kroz Isusa se ispunja zakon)

Ne, jer ovo nije Božji zakon,ovo je ljudski zakon(Mojsijev) koji je radi posljedica prvog grijeha i krutog srca, u ono vrijeme Bog samo dopustio,dok se zakon ne usavrši po Isusu

Podsječam te da ovo nije Božji zakon,več ljudski ,Božji zakon je izrečen u Isusu i kroz Isusa .
Po kojem kriteriju određuješ što je Božja, a što ljudska riječ?

Zašto Mojsijev zakon ne bi bio Božja riječ?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom