Pogledaj jedan post
Old 23.09.2009., 15:54   #20
ne zna se što je gore. da li onda kad imaju moć i manipuliraju mnogim ljudima, ponekad masama, nacijama,ili kad su svjesni da im moć i vlast baš nije jaka strana, da su zapravo neuspješni u drugim vidovima života.

i onda nastoje pokazati vlastitu važnost u užem krugu. obitelj, prijatelji, susjedi, kolege, svi pomalo stradavaju od takvih likova. ako ih se ne pozna dovoljno, takvi mogu mnogima prodati svoje lažne umišljene zasluge, pričati o pothvatima i vlastitim sjajnim sposobnostima, obećavati brda i doline, iskazivati velebne planove u stilu: pazi samo kad im ja sve pokažem, kad otkrijem svoju snagu, kad napravim odličan posao, kad zaradim puno love, kad ovo, kad ono.... a kad se pita pa što je dosad čekao, uvijek nađu neko "objektivno" objašnjenje. uvijek su drugi krivi, zajebali su, prevarili su.. a na pitanje kako si je dozvolio da ga tako prevare, odgovor je uvijek: pa ja sam dobar i naivan čovjek, i uvijek vjerujem da su i drugi dobri. i time manipulativno izaziva sućut, sažaljenje, razumijevanje i opravdanje za vlastite neuspjehe. uz, naravno, nadu i vjerovanje da će lik zbiljam napraviti nešto velebno jer je, eto, tako izuzetno sposoban!
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline