Pogledaj jedan post
Old 06.10.2003., 09:50   #16
Quote:
LadyInRed kaže:
404 čini mi se da znaš o tome. Zanima me ovo s aerobnim vježbama. Puno sam čitala o tome i mogu reći da sam informirana i uvijek sam eto mislila da je aerobni sustav vježbanja kvalitetniji, posebno za žensko tijelo i prvi na listi oružja protiv celulita Koliko god se cure klele u teretanu, meni je teretana Samo me zanima da li daješ prednost trčanju, vožnji biciklom, plivanju....Nekako mi se trčanje ipak čini i zanima me što to znači dugotrajno-manjim intenzitetom. Misliš svaku večer 15 minuta npr.? Ili pola sata ali polaganog trčanja? I što misliš o onim sauna-trenerkama koje se mogu kupiti u ljekarni? Probala sam trčati s s tim i strašno se oznojim baš na tim ciljanim dijelovima, bedra i stražnjica. Bez toga se gotovo ne oznojim.

Zahvaljujem na odgovoru
Ej Lady ...

Aerobni trening definitivno je puno učinkovitiji. Trening se tako zove jer energija potiče iz aerobnih izvora. To je trening pri kojem je srčani puls 55% do 90% od maksimalnog, a organizam postiže stabilno stanje između unosa i potrebe za kisikom. Pri iskorištavanju sastojaka hrane, u ciklusu proizvodnje energije za mišićni rad koristi se kisik.
Primjer aerobnog treninga su: jogging, veslanje, step, vožnja bicikle, sat aerobica, plivanje, planinarenje, itd.

Dakle, 15 min. je definitivno malo, jer uopće ne započne sagorijevanje masti. Pola jogginga je OK, ali mislim da je optimalno 40 minuta, po mojem iskustvu.
Iako dodatna oprema poput sauna-trenirki ima svoje prednosti, mislim da ti to nije potrebno. Tebi, kao i svima, je potrebna VOLJA za redovitim vježbanjem.

Mislim da je za žene dobar izbor i Tae-bo. Postoji nekoliko centara koji drže taj program na visokoj razini, pa bi triput tjedno treninga tae-boa bilo sasvim dovoljno za početak.
404 is offline  
Odgovori s citatom