Pogledaj jedan post
Old 19.04.2007., 18:10   #15
Quote:
lunalu kaže: Pogledaj post
Placa se porez cak i ako ti otac daruje nekretninu. No, ako ti je prva nekretnina onda podneses zahtjev za oslobadjanjem poreza. Uvazavaju ti, za jednu osobu do 40 kvadrata, za dvije 50 itd....Preko toga moras platit porez...Znam, prije par mjeseci sam i ja to prolazila..


Jedino ako se u medjuvremenu nije nesto promijenilo
Mislim da je ovo protivno odredbama Zakona o porezu na promet nekretnina.

Članak 13.

Porez na promet nekretnina pri nasljeđivanju, darovanju i drugom stjecanju nekretnina bez naknade ne plaćaju:

1. bračni drug, potomci i preci te posvojenici umrlog ili darovatelja,

2. braća i sestre, njihovi potomci te zetovi i snahe ostavitelja ili darovatelja kada nasljeđuju ili primaju na dar poljoprivredno zemljište, ako im je poljoprivreda osnovni izvor prihoda,

3. braća i sestre, njihovi potomci te zetovi i snahe ostavitelja ili darovatelja, kada nasljeđuju ili primaju na dar nekretnine, ako su s ostaviteljem ili darovateljem živjeli u gospodarskoj zajednici u vrijeme izgradnje graðevine, stjecanja druge nekretnine, ostaviteljeve smrti ili primitka dara. Gospodarskom zajednicom, u smislu ovoga Zakona, smatra se zajedničko stjecanje prihoda i imovine te raspolaganje prihodima i imovinom koja se nasljeđuje ili daruje,

4. pravne i fizičke osobe kojima Republika Hrvatska ili jedinica lokalne samouprave i uprave daruje, odnosno daje nekretnine bez naknade radi odštete ili iz drugih razloga u svezi s Domovinskim ratom,

5. bivši bračni drugovi kada uređuju svoje imovinske odnose u svezi s rastavom braka.
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline