Pogledaj jedan post
Old 06.05.2009., 20:13   #9
pa da odgovorim, radi se o zadužnici na ime, ne na firmu, i za dug meni, ne firmi, jer su stranke u Ugovoru fizičke osobe na ne pravne.

dakle radi se o zadužnici koju je trebalo poslati na naplatu, jer zajmoprimac nije izvršavao svoje obveze preuzete Ugovorom o zajmu, točnije nije ispunio ni sva osiguranja naplate, niti je otplatio ni kune po dugu. a ja sam shodno tome odlučila poslati zadužnicu na naplatu, kao i suglasnost o zapljeni plaće, za svaki slučaj
i, ako koga još interesira, treba samo dopis, sa podacima o dugu (iznos) i podacima o računu na koji će se skidati novac po zadužnici (npr u mom slučaju moj tekući) i zadužnica, jer se po zadužnici skidaju sva novčana sredstva sa svih računa fizičke osobe, bez obzira u kojoj banci ima otvoren račun (iliti u prijevodu ako sam ja poslala u PBZ sa saznanjem da u PBZ ima otvoren tekući, a dužnik misli izbjeći plaćanje otvaranjem ili korištenjem nekog drugog računa u nekoj drugoj banci, meni je svejedno jer se pljene sva sredstva dužnika koja on ima na kunskom, deviznom ili bilo kakvom drugom računu koji ima otvoren u bilo kojoj financijskoj instituciji u RH a ne samo u banci u koju sam zadužnicu poslala na naplatu)

HUB obrazac ne treba jer se s niti jedne strane ne radi o žiro-računu nego o njegovom i mom tekućem računu.

zadužnica je ograničena "okruglim ciframa",u mom slučaju do 500.000,00kn (može biti čini mi se do 50.000, 100.000, ili 500.000) ali je dug manji od tog iznosa, i ja ju nemogu naplatiti u iznosu do kojeg je izdana, nego u iznosu duga po Ugovoru, točnije u mom slučaju cca manje-više 250.000kn.
i Ugovor se ne poništava.
a ja kao fizička osoba mogu dati zajam, ne radi se o kreditu nego o zajmu, bez kamata, bar ne redovnih, ali su tu zato zakonske zatezne kamate po naplati zadužnice u slučaju neplaćanja, kao što je u mom slučaju.
da ja sama odgovorim na svoje pitanje
halfevil is offline  
Odgovori s citatom