Pogledaj jedan post
Old 11.05.2003., 04:42   #16
Re: Samoproglaseni prorok - Muhamed

.................................................. ........The Prophecy Theme



Hmm..

po meni,
dokaz bi bio sama prihvaćenost od ljudi..

da je bio varalica i lažov-
ljudi bi to prepoznali...

baš kao što i kod krista..
iako Ga je većina ljudi osudila na smrt...
s vremenom su se ljudi okrenuli njemu
i kršćanstvu kao religiji..

ili iz everyday života...
baš kao u milijunašu kad se traži odgovor od publike...
većina ipak ima pravo, iako se radi o težem pitanju...

ili također..
za izbor pjesme za euroviziju...
svi su navijali za adute kao npr. ninu
ali eto ipak je izabrana ona kako je rečeno, koja je pokazala iskrene emocije...

~~~
Smisao života, stanje društva - ta ga pitanja na koja nema odgovore zaokupljaju u samoći, sve dok do onog dana 610.godine kada prvi put začuje glas Božji.

doku "RAJ, PAKAO I NIRVANA"



Quote:
Belinski kaže:
Muhamed je govorio, da je on Boziji poslanik, iako to prije njega niko nije rekao. On bi jednostavno rekao: Meni se objavljuje, a ne vama. Sam je sebe prorokom proglasio, i zahtjevao da se u to vjeruje.

Osim toga Muhamd nije zivio kao musliman( bogu vjeran)Jednostavno je zivio kao da poslije njega nece biti nicega. Obaveza, koje je muslimanima propisaivao, nego je radio sve sto mu se svidjalo i njegova savjest mu dozvoljavala Rekao bi jednostavno, ja smijem da imam 100 zena, ja mogu da ubijam, jer mu se, kako kaze Kuran objavljuje.

Dolazak Isusa je, sasvim suprotno, najavio Ivan. I Isus je rekao: "Ako sam svjedocim za sebe, moje je svjedocanstvo lazno". Osim toga je rekao i : " Doci se mnogi krstici, i prevarice mnoge, pa ako je moguce i same proroke. TIme je naravno mislio na proroke a` la Muhamed, za koje niko nije svjedocio.

Sta vi mislite ko je istinu govorio?

Da li je moguce da su obojica istinu govorili?
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom