Pogledaj jedan post
Old 22.09.2010., 18:45   #47
Lp,

imam jedan problem sa agencijom preko koje smo planirali kupiti stan, pa me zanima sta dalje napraviti, da pravno bude sve u redu.

Dakle, kontaktirala sam agenta da kupujemo stan, opisala kakav zelimo, on je pretrazio svoju bazu podataka i ponudio stan koji smo isli i pogledati. Stan nas je poprilicno zadovoljio, pa smo ponovo isli pogledati. Da bi se na kraju ispostavilo da nas agent omalovazava i potcjenjuje, ponasajuci se neprofesionalno. Ukratko, nismo zadovoljni radom njegove agencije.

Procitala sam Zakon o posredovanju u prometu nekretninama i nesto me zbunjuje.
Gospodin koji prodaje stan dao je svoje podatke i kljuc stana agenciji da mu proda stan. Dakle, on je angazirao agenciju da mu stan proda. Sa druge strane i ja angaziram agenciju da mi stan nade. Tko onda tu zapravo placa proviziju agenciji od 3% sta je navedeno u ugovoru?

Ukoliko ja nisam nikako zadovoljna agentom, a stan bi zbilja kupila, po Zakonu i ugovoru koji sam potpisala pri prvoj posjeti stana, ja sam obavezna taj stan kupiti iskljucivo preko njih (ili nadoknaditi njima stetu zbog raskida ugovora, koja pretpostavljam da ce biti pozamasna). Dali se to moze nekako izbjeci jer agent zbilja prema nama nije bio korektan, pa da kupimo stan preko neke druge agencije?
Julija246 is offline  
Odgovori s citatom