Pogledaj jedan post
Old 23.05.2017., 16:43   #104
Vidim da većina, pa i sam postavljač teme, ovu situaciju doživljavaju kao klackalicu tj. ako su roditelji bad guys, žena je automatski dobra, a ako je žena zlica, onda roditelji automatski dobivaju status anđela.

Slažem se s onom osobom (ne znam sad više tko je to bio) koja je rekla da bi to gledala kao dva odvojena problema: posebno svoju ulogu u odnosu s roditeljima, posebno u odnosu sa ženom.

Meni je problematična već i sama formulacija situacije u stilu "zbog žene je izbio problem s roditeljima". Ako je problem s roditeljima izbio zbog žene, onda bi ženi trebalo na tome zahvaliti, jer je problem trebao izbiti već puno ranije zbog tebe samog. Ženi bi trebalo zahvaliti i na tome što si se konačno iselio. Mogao si ostati u kući do smrti roditelja i naslijediti i ludu sestru, zajedno s imovinom. Ovo što si uložio u stan iz kojeg si izbačen shvati kao otplatu roditeljima onog što su oni u tebe uložili ranije. Sad ste na nuli i ti imaš svoju slobodu. Dobro razmisli, sam sa sobom, bez utjecaja žene, kako ćeš tu slobodu iskoristiti i nemoj se dati ponovno ugurati u ulogu enablera i potpomagati svoje roditelje u održavanju sestre nesposobnom. Nije sestra sama u svojoj nesposobnosti za život; i oni je, uz nju samu, takvom čine. Ako hoće i dalje uživati u ulozi spasitelja "nesposobnih", nek to čine na svoj trošak, ne na tvoj.

Ženi lijepo reci nek na miru razmisli da li se želi ili ne želi razvesti i, kad razmisli, nek te o svojoj odluci obavijesti na smiren način. Do tada, neka razvod ne spominje. Objasni joj da to nije način komunikacije odraslih osoba, nego da su to tantrumi dvogodišnjaka. Ako ima problema s kontrolom agresije, nek ide na boks. Ljudi ne služe za ispucavanje nagomilanog bijesa.

I žena i sestra su ti zlostavljačice, neovisno jedna od druge, tj. nije žena postala takvom zbog sestre, niti sestra zbog žene. Sukob koji je izbio zbog toga jer su obje htjele dominirati a ni jedna se nije htjela potčiniti smatraj božjim darom
Loonie. is offline  
Odgovori s citatom