Pogledaj jedan post
Old 26.05.2017., 13:49   #47
Quote:
Chorak kaže: Pogledaj post
Ne vidim razlog zašto bi se iz poštovanja mladenkinog svjetonazora svima morala poslužiti vegetarijanska hrana? OK, to može biti odraz nečijeg moralnog gledišta, ali nekako mi nije u redu. Po meni jer OK kompromis da se vegetarijancima omogući vegetarijanska klopa, a ljudima koji jedu meso, da se omogući meso.

Vaill, ti stalno daješ primjer svoga partnera i sebe, ali ne bih rekao da se vaša situacija može usporediti sa ovom. Vi ste oboje pristalice vegetarijanske prehrane i niste se imali problema složiti oko toga.

Meni ovo djeluje kao tjeranje sile, a ne poštivanje vlastitih moralnih načela.
U doba kad smo dogovarali svadbeni meni dečko je još bio mesojed, i nije bilo nikakvih problema jer je razumio otkud dolazi moje stajalište i zašto je to meni bitno i nije htio da mi naša svadba ostane u lošem sjećanju zbog savjesti koja bi me grizla poslije.

Meni je logično da se na svadbi posluži hrana koju su odabrali mladenci kao i svagdje drugdje, a koja je to hrana ovisi o njih dvoje i tko će kome izaći u susret. Meni osobno se njen razlog čini jačim od njegovog, i da jedem meso ne bi mi bio problem organizirati svadbu vegetarijanski kad bi bila takva situacija. Dapače, još davno prije nego sam uopće i razmišljala o prelasku na vegetarijanstvu bih uvijek kad bi mi doma dolazili prijatelji koju su vegetarijanci ili vegani pripremila takvu klopu a ne mesnu (iako sam tada poznavala šačicu vegana pa bi oni bili u manjini a mesojedi uključujući i mene u većini). Nitko se nikad nije bunio. Pa nije da ljudi ostanu gladni ak ne pojedu meso.
Vaill is offline