Pogledaj jedan post
Old 21.06.2011., 14:03   #3277
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Ja sam uvjerena da ima tu nesto i s time da to nisu djeca kceri vec sinova, mozda je cak drukcije spram zenske djece i to ne mislim zbog klasicno patrijarhalnog stava nego nesto drugo, bioloski....

Naime moja svekrva je sve prije no tradicionalna: Engleskinja, mladja, puno radi, vodi vlastiti business, obrazovana. Imamo dobar odnos sve u svemu, dobro me prihvatila od pocetka, i iako je bilo nekih manjih problema u biti je sve bilo ok.

No njezino ponasanje kada se rodila moja djevojcica je bilo uzasno cudno. Nije bila u zemlji, morala je zbog posla biti na drugom kontinentu i to dosta dugo. OK. Kad se dijete rodilo, nije nazvala ni poslala cestitku ili cvijece nego samo sms mome muzu 'Congrats' (to je bilo to), i onda kad je prvi put nazvala muza na mobitel (bio je u bolnici s nama) i kada ga je pitala sto radi i kada je rekao da drzi svoje novorodjence, pocela ga je kritizirati da 'sto je drzi, da ce je razmaziti'. Dijete od 2 dana.

Inace se radi o zeni koja voli kupovati poklone, slati cvijece, cestitke.. meni--i prvom unucetu uopce--nista.

Mene je probala nazvati nakon tjedan dana--nisam joj se tad mogla (a bogme ni htjela) javiti. Nije pokusala opet, nit je poslala email, a inace mi zna slati emailove kad kupi nove cipele.

Kad se vratila kuci, moja je curica imala mjesec dana, posjetila nas je i rekla 'Beba nije ruzna'. I na poklon donijela dvije vestice, jedna velicina 18 mjeseci, druga 2 godine. Nisam uopce znala sto bih joj rekla.

I onda se njezino ponasanje s vremenom dosta popravilo. OK kupovala je dosta dugo stvari totalno random velicine--donijela bi mi za bebu od 7 mjeseci stvari i za sedmogodisnjaka i za bebu od 3 mjeseca--ali kad sam joj rekla da to nema smisla, prestala je. Pocela ju je posjecivati, sad je povremeno i pricuva na nekoliko sati... i ne ocekujem puno vise jer zbilja ima posla, sad se i preudaje (udovica je). Ali ovo s rodjenjem unuceta je bio neki emocionalni sok za nju, jer je njezino ponasanje bilo ne samo odbojno nego out of character, ja ne znam kako da to objasnim. Je li netko imao slicno iskustvo?
Teško je generalizirati. Ja znam što je s mojom-postoji obrazac u obitelji, ima tu narcisoidnu crtu ličnosti i nula empatije, a velike stvari o sebi priča, opsejdnuta je dojmom koji drugi imaju-a drugi su svi-njen muž, bliža obitelj, svi su drugi-ona je jedna i mala nije smjela zauzeti tu ulogu-biti u središtu. Moja je imala stvarno ozbiljan problem u odrastanju (ostavljena od jednog roditelja) i puna je bijesa i prikrivene agresije...Htjela bi sina uza se, 100 posto, da joj zamjeni roditelja, da bude njezin štit u borbi rotiv sviju koji je nisu stavili tamo gdje zaslužuje-u središte (muž, rodbina, prijatelji...).
I sad je uhvatila panika. A i nije imala sreće s nevjestom , preotvorena sam, ne podnosim te uloge žrtve, ne znam čak ni primiti kompliment, računam na djela, odgojena sam potpuno suprotno-puno mi se dalo, puno očekujem, puno dajem, ne brojim i ne očekujem zauzvrat ništa jer sam sve već dobila od svojih roditelja. I da,mi smo skroz otvoreni-a njoj je to šok, cijeli život gura pod tapet svoju pravu osobnost, tako da ni sama možda više ne zna da nije mila bakica,požrtvovana supruga i majka, savršena domaćica, pokorna kakvom se trudi prikazato, nego jedna žena koja bi mogla biti pametna, sposobna, od koje bi se moglo učiti, koju bi se cijenilo (bar ja)-da nije emocionalno i moralno nezrela.
Ja bih sve dala da je moja jednostavno -iskrena. Da kaže-ne zanimaju me bebe, mala djeca i bok. Imam svoj život, želim uživati, dosta mi je mog djeteta. Doći ću kad mi se bude dalo, kad mi bude zabavno dolaziti i sretno. Sve bih dala da se tako postavi, radije bih takvu, možda, nego neku idealnu koja bi se dobronamjerno miješala. Ovako, moram slušat njene laži i optužbe, preseravanja bez konca, nabijanja krivnje, drame...
Ne znam kakve su Englezice, briju li na sinove, da je naša ženska, ta tvoja-ja bih na prvu pomislila tipična udovica sa sinom. Teško joj je predati ga drugoj ženi-kćeri. To bi bio naš obrazac, imala sam takvu shemu u svojo familiji. Moja je isto obrazovana i inteligentna, a i tašta, pa ju je možda protresla činjenica da je baba, a ne žena u cvijetu mladosti.
__________________
ne spavamo
lala is offline