Pogledaj jedan post
Old 02.07.2005., 22:46   #17
Quote:
zuzuli kaže:

Materijal može biti uračunati i u cijenu radova (ako uzmeš majstora), ali, koliko znam, to se ne isplati (čak ni s povratom poreza). Ipak, provjeri.

Ne isplati se, prvo to naprave u fusu s maznutim lakom s gradilista/zgrade gdje su ga farbuckali valjkom na tanko slojeve koji su brzo suseci tako da ispadne da i nema mrvica ili se na debelo koristila temeljna, pa ustede za fus sa strane laka ko u prici gdje opet ponove tu istu verziju s gradilista.



Quote:
Kupi rol spužvice (ima ih svugdje) i mijenjaj za svaki sloj (koštaju par kuna).
Zanimljivo,
i jeste imali na svakom lakiranju popratni efekt otpadanja mucica s valjka?
Valjak dojde oko 20-30 kn i dovoljan je jedan koji se razradi za sljedece slojeve.
Inace za svaki posao uzimam novi valjak da ne pomislite da sam skrt, ali ne i za svaki sloj radi gore spomenutog te jos nekih
razloga

ali postoje i profi valjci koji su mrak kad se razrade i ne pustaju mrvice,a u svakom slucaju nisu par kuna





Quote:
Moraš odabrati ispravnu vrstu brus papira (kupi probni, pa vidi kako radi na dotičnom parketu).
vitexov, ono nase smece ne valja nis


Sto se tice brusenja, ako ste pravi amateri te imate malo bolji parket ne bih se previse upustao u to da ne napravite kratere s brusilicom ili ostavite riseve od valjka, ali vasa volja, ionako na mojoj stranici vec odavno pise savjet za najam brusilica.
Te da ne zaboravim, sami proces brusenja ima finesa nemali broj, spomenut cu samo da se zavrsno brusenje obavlja prema svjetlu...

Zadnje uređivanje maler : 03.07.2005. at 02:25.
maler is offline  
Odgovori s citatom