Pogledaj jedan post
Old 26.08.2008., 10:34   #10
Quote:
stampida kaže: Pogledaj post
Često razmisljam o tome kako je poslije smrti bilo da odem u pako ili raj. Život poslije smrti je beskonačan uvijek se nesto događa i poslije tog nešto dođe drugo nešto, poslije tog nešto treće. Pitam se što se događa kada sve to "nešto" izreda i prođe obzirom da živimo beskonačno dugo? Hocemo li se zasititi tim životom koji nema kraja. Pakao u kojem je ne znam koliko neugodno postaje dosadan jer zivimo beskonačno dugo. Raj u kom se događaju samo lijepe stvari upočetku je pretpostavljam zabavan i lijepo se osijećamo ali nakon nekog trenutka postaje i tu dosadno. Ljudi moji sto cemo onda kad umremo, na zemlji bar znamo da nas ceka nesto novo kad umremo ali sto nakon toga. Svaki put kad razmisljam o ovome (nastojim sto manje) hvata me neka tijeskoba, neki neugodan osjećaj koji ne mogu opisati.
U Raju svakidašnji život se ne bi trebao puno razlikovati od ovoga jedino neće biti grijeha i biti će stanje časti, gdje će ljudi imati direktnu družbu i diskurs s Bogom. U dosadi nema ni govora jer ako imaš vječni život imaš beskonačno puno vremena otkriti nešto novo.
Alemann is offline  
Odgovori s citatom