Pogledaj jedan post
Old 26.03.2012., 22:41   #56
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
nebi rekao da je to nužno. Ako se dokaže da je protiv principa suvremene demokracije osporavanje prava na posvajanje homoseksualnim osobama (nebi u ovom trenu ulazio u to je li to dokazivo, ali gay aktivisti svakako misle da je), onda većinu ne treba uvjeriti da je gay posvajanje u njihovom interesu, nego da je očuvanje demokratskog sustava u njihovom interesu.
Gay aktivisti svašta misle ali malo toga postižu. A kad nešto postignu onda je to obično zato jer ih netko hetero "izmanipulira" za neke druge ciljeve koji uopće nužno ne moraju biti ciljevi gay zajednice.

Stvari koje sugeriraš ja prepoznajem kao razdjelnicu između društvene evolucije i intervencionističke revolucije, gdje je ono što sam ja izložio bliže evoluciji, a ovo što ti opisuješ bliže revolucionarnim metodama.

I da se razumijemo - uopće to ne osuđujem. Mogu nastati uvjeti u kojima su revolucionarne metode jedino moguće (masovna ubijanja, zlostavljanja homoseksualaca motivirana mržnjom naprimjer); međutim u današnjim liberalnim demokracijama po mom sudu nema preduvjeta za prihvaćanje tih metoda jer ne postoji egzistencijalna ugroženost homoseksualaca koja bi ih opravdavala. Zato bi se svi trebali opustiti i pustiti da stvari idu svojim prirodnim tijekom, u sklopu kojeg će i homoseksualci imati priliku artikulirati i objasniti ne-homoseksualcima zašto je u interesu i jednih i drugih (a ne samo njih) da homoseksualci uživaju sva prava koja traže. U toj raspravi također moraju biti spremni slušati i argumentirana protivljenja druge strane i biti unaprijed spremni na ishod u kojem neće dobiti sve što traže.

Nažalost sadašnjom razinom javne rasprave, demonstracijom inatljivosti i agresivnog paradiranja i tamo gdje ih se bjelodano ne želi u dobroj mjeri postaju sami sebi najgori neprijatelji. A to je žalosno, jer njima prvima bi trebalo biti u interesu da se pitanje položaja homoseksualaca konačno skine sa dnevnog reda i da ne budu svakodnevno u žiži zanimanja ali i negativne fascinacije velikog dijela javnosti.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom