Pogledaj jedan post
Old 30.04.2017., 13:22   #120
Paradajzoljupci, hitno trebam vašu pomoć...
Još se nisam, naime, okušala u uzgoju rajčica, ali ugledah prekjučer u Bauhausu prelijepu, cijepljenu sadnicu Cherry rajčice "Favorita" od Volmary-a, visine cca 30-tak cm i rekoh sama sebi, aj' da i ja to čudo probam ugojit' na svojem balkonu...
I, tak'...
Dođem doma sa jako lijepom sadnicom, zdravom, s 4 lijepe grane, 5.,6.,7. grančica su duplo kraće, a sve ostale koje vidim, još su u pupoljku pri vrhu.
Fino joj nađem posudu 25x25 visine 27 cm (nemre mi ništa veće stat' na mjesto koje sam joj namijenila...
...ali ne očekujem čuda pa ovak' za probu bumo vid'li do kud bu u njoj 'zrasla...)
...i fino, posadim ju odmah preksinoć u supstrat za rajčice, zalijem...
...malo joj tepam pa ušuškam na spavanje na stolu u blagovaoni, jer su najavljivali mraz opet...
Jučer sam ju prijepodne malo luftala dok je bilo sunca na balkonu (nekih 2-3 sata), a potom opet na stol u blagovaonu...
Sinoć joj pokidala dva zaperka na prvoj i drugoj grančici... Šmrc...

I, sad...
Balkon mi je istočna orijentacija...
Zbog temperature, uglavnom mi je još u stanu, ali i danas neko fucking sunce provirilo prijepodne pa sam ju opet iznesla van da se malo privikava...
I sve bilo super, dok maloprije nije iznenada neki čudan, kratkotrajni nalet vjetra zapuhao...
Bilo to dosta zvučno (šuškao mi suncobran prilično glasno) pa izađem na balkon da vidim što se to događa, a kad tamo...
...četvrta grana na podu...!!!
Odlomilo ju.

I sad sam u dilemi...
Zaperak koji iz pazušca te slomljene grane proviruje, ima nekih cca 0,5 mm. Njega je poštedjelo to iznenadno puhanje.
On će, vjerojatno nastaviti rasti.
Ako njega ostavim, hoće li na tom mjestu išta roditi ili da i njega očerupam kada još malo naraste...?
...i, hoće li na tom mjestu na grani, u tom slučaju onda ostati nerodna rupetina?
Prosim savjet....
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom