Pogledaj jedan post
Old 21.02.2006., 01:14   #3
Centar za ravnotežu jest u malom mozgu, ali dobiva osnovne signale iz unutarenjeg uha iz semicirkularnih kanalića koji su izpunjeni gelatinoznom masom, čiji pomaci odašilju signale koji nas kada se obrade u malom mozgu, orjentiraju u prostoru i omogućuju nam koordinaciju.
Ja nisam neurolog, ali sjećam se sa studija da je to vrlo osjetljiv mehanizam koji se može poremetiti iz niza raznih razloga, kao što je posturalni, dakle rigiditet mišića vratne kralježnice koji uzrokuje smanjenu perfuziju ovog područja koje se hrani iz vertebrobazilarnog sistema, zatim učestale upale uha, zatim neki tumori (naročito neurinomi statoakustičkog živca)...
Ne znam , nisam ti bila od velike pomoći - ako je CT, MRI, doppler i sve drugo u redu, onda je ipak najvjerojatnije uzrok posturalni, dakle zbog prisilnog položaja trpi vratna kralježnica, pa se mišići stišću, pa pritišću krvne žile, pa tako uokolo... najveći je problem u tome šte se taj tzv.cervikocefalički ili cervikocervikalni sindrom dugo liječi i čini velike smetnje svakodnevnom životu, iako je u osnovi bezazlen....
__________________
Promijenila sam se...puno sam zločestija nego prije!
Bojte me se, jako me se bojte...
Riječanka2 is offline  
Odgovori s citatom