Pogledaj jedan post
Old 29.03.2006., 02:19   #2
Quote:
Valentina-14 kaže:
U posljednje vrijeme poglavito navečer počnu mi trnuti ruke. Još je gore kada idem spavati (dugo zbog toga ne mogu zaspati). Po noći se budim nekoliko puta, mašem rukama, često se znam i udariti o rub kreveta. Naviknula sam se spavati na leđima dakle ne ležim na ruci. Imam 54 godine, u relativno dobroj sam tjelesnoj kondiciji, pazim na ishranu i nemam prekomjernu težinu. Zanima me što je uzrok tome.
Unaprijed hvala.
Sa godinama kako starimo tjelo se isto trosi i ima promjene,sta je naravno, vecinom diskovi pomalo se suze isto tako i rastu nam osteophyte /izrastine na kostima/i inace dok smo mladjiji imamo arthritis dok jednom kada smo stariji kondicija se zove osteoarthritis ili osteoarthrosis.

Vasa situacija vjerojatno je izazvana sa diskom koji /zavisi koliko ima protrusion...pritisak ili samo veoma mali utjecaj na nerv, dok stojite vjerojatno vam drveni prsti manje dok kada legnete pritisak je veci.

Prema koji prsti vam drvene moze se znati/sumnjati koji vratni nerv prouzrokuje.
Ali prvo morate vidjeti doktora opce prakse koji ce vas poslati neurologistu ili neurosurgenu, ili orthopedu ,koji je specijaliziran za kicmene bolesti.

Malo vise o svemu mozete naci na linku;Križobolja, protruzija i prolaps intervertebralnih diskova.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom