Pogledaj jedan post
Old 25.10.2006., 16:03   #9
Quote:
I wonder kaže:
čuj.
meni je jako teško zapamtiti tko ima kakav auto i kakav plinski sistem, a razlika u ponašanju je jako velika.
za one koji imaju plin na rasplinjaču, tu sam dudek. nikad vidio.
za multipoint, tek se učim i neznam puno. imam i ja puno pitanja i crnih točaka u znanju i defektaži.
na svom autu imam plin na flanđu, tu nešto znam ali i dalje skupljam znanje i informacije.

ako hoćeš savjet od mene, napiši kakav sistem imaš, za auto znam.

i inače auto više troši ako je filter zraka prljav ili začepljen. to se naročito vidi kod motora koji nemaju multipoint ubrizgavanje benzina. takvi motori sami vuku zrak ali s njim i gorivo. ako nemogu povući dosta zraka, podtlak u grani vuče više goriva.
koliko si prešao na plin? možda je vrijeme da se i plinski filter zamijeni. ako stari filter nije bio jako začepljen, razlike su male i mislim da ponovno podešavanje nije nužno.
baš sam neki dan gledao. ja sam napravil skoro 40 000 km sa istim filterom a samo je jednom bio propuhan. i zasad nemam problema.
zašto te čudi potrošnja od 16 litara plina u čisto gradskoj vožnji? možda za litru veća nego što bi ja rekao za 1,8 motor ali to je sve u granicama normale.
omegas 4 je sistem. A sto se potrosnje tice, ekipa koja ima plin na istom autu i motoru doseze potrosnju o kojoj ja mogu samo sanjati (9-10l po npr. autoputu, a meni je to 11-12l, u slicnom rezimu).

Buduci da je ustimavanje ovog sustava prilicno jednostavno i najcesce automatsko podesavanje sustava ispadne ok, razmisljam o tome da mozda ja imam neki problem na autu koji je uzrokovao krivo inicijalno podesavanje plina (Npr. filter zraka, lambda sonda ili tak nesto)
tomicaX is offline  
Odgovori s citatom