Pogledaj jedan post
Old 08.05.2008., 00:23   #17
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
jedan detalj, vladajući muslimani u iranu su šije, a muslimani ovog foruma su sunije.
hoću da kažem da mi, sunije, ne poznajemo toliko šije, da bismo mogli argumentovano braniti ili se pak složiti sa tim tvojim pitanjem.
zatim, ipak nije isključeno da se radi o nekoj int podvali koju mi muslimani uopće ne želimo kometarisati niti joj pokloniti bilo kakvu pažnju.

pošto ti voliš "buhati" po internetu istraži malo da li u Pakistanu ili Maleziji postoji sličan zakon. Pakistan je bio jedina "islamska" država muslimama sunija, a Malezija je zemlja u kojoj se dobrano primjenjuje šerijat.

Eto, čekamo te da nam pronađeš sličan zakon među sunijama, pa ćemo se mi onda pozabaviti time...

a dotad imaš mahanje od nas

p.s. Vehabije su izvan konkurencije jer ulema još uvijek raspravlja gdje da ih svrsta
A čuj, forget-me-not je već potvrdio Arni na temi "Islam 114 ..." da nije podvala:
Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
To je tačna informacija.
...
Jesu li šije i vehabije punovrijedni muslimani?
Inače, stekao sam dojam da muslimani prema van obično tvrde da je razlika između šija i sunija prvenstveno politička, a vjerske razlike da su izvedene iz toga, dakle sekundarne i ne baš važne.

Uostalom, ono što je napisao/la Protagora, odnosno linkovi u Protagorinom postu, većinom se odnose na sunije ... kao što se i djelatnost "Ni kurvi ni podložnica" iz mog 4og posta, odnosi na grupna silovanja koja čine sunije nad onim sunijkama koje žele živjeti kao ostale Francuskinje...

... tako da je drugačiji razlog nesuočavanja s ovakvim činjenicama.
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom