Pogledaj jedan post
Old 10.12.2008., 20:35   #15
Quote:
HRCO88 kaže: Pogledaj post
Evo da te pitam koju mi ti onda školu preporučaš ??
To sam ti rekao. Ne mogu ti konkretno dati odgovor koju tocno skolu, ne znam kvalitetu pojedinih skola niti koliko su zahtjevne (u srednju nisam isao u Zagrebu, a i dosta je vremena proslo), niti poznam tebe da mogu tocno procijenit. Nacelne smjernice sam ti vec dao, dakle, da trazis konkurentno zanimanje s kojim se lako zaposliti i ostvariti solidna primanja i koja bi to zanimanja otprilike bila. E sad, zanima li tebe vise crtanje i modeliranje u CAD-u ili sam rad na CNC strojevima ili elektricni podsustav automobila, to je vec druga stvar, da li bi otisao raditi mozda na platformu, zanima li te pretezno terenski posao ili se ne bi micao u Zg i dolazio doma u 16.

Ukratko, najbitnije je da izaberes krug zanimanja koja su propulzivna poput elektricara, CNC tehnicara, automehatronicara, plinomontera, racunalnog tehnicara u strojarstvu itd. i da izaberes ono koje ti je najblize racunajuci na kvalitetu, tezinu, put do skole i druge parametre. Također, najpametnije bi bilo otici i porazgovarati s ljudima u HZZ-u, mozda da odes tamo i zajedno s roditeljima (s kojima zajedno i odlucujes o poslu). Osobno, ako mene pitas, ja bi birao ove poslove racunalnih tehnicara za strojarstvo, tehnicara za mehatroniku, mozda i neko zanimanje iz elektrotehnicke skole itd. (uglavnom, cetverogodisnja zanimanja). Dodatno, kod takvih zanimanja (tehnicara) bilo bi zgodno da polozis u Algebri neke od tecajeve vezane za AutoCAD (kroz 4 godine sigurno sam mozes ustedit ~4000kn, a i pametnije da ti kupe to za npr. krizmu nego mobitel).

I da, bilo bi ti jako dobro da vec za vrijeme srednje nadjes firmu gdje bi mogao provest barem nekoliko sati tjedno volonterski da se naucis poslu, a s vremenom bi mozda mogao i zaradit nesto.
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom