Pogledaj jedan post
Old 06.12.2008., 11:48   #15
nisam rekla da taj netko ne bi opstao... dapače... nego da bi svi ostali propali. a i to ne može biti sve legalno... objasnim kasnije - kad vidim tatu - on ima sve te računice u malom prstu... al općenito gledano - kad se sve skupa zbroji i oduzme - ovo je sad realna cijena prijevoza a sve ostalo bi bila teška muljaža i prelijevanje para iz jedne firme u drugu da ne velim pranje novaca. naravno da se to korisnika taxi prijevoza ne tiče jer - iskreno i meni bi ponekad odgovaralo da mogu sjest na taxi i doć doma fino i pristojno a ne snifat one miomirise po tramvajima i slušat pijane luđake kak se svade i nadat se da me nitko neće opalit po tikvi jer mu je eto dosadno (mali komentar na ove divljake po gradu) ili još bolje slušat babe i trpit udarce njihovih 500 vrećica koje cimaju s placa u vrijeme najvećih gužvi... dakle - svi se slažemo da bi bilo praktičnije i bolje s nižim cijenama. ali gledano sa strane taxista - legalno to nije moguće. osim ako ne mislite radit sa stalnim manjkom.

al to bi značilo i da bi 2000 sadašnjih taxista završilo na cesti bez posla. il kolko ih već ima. zato da bi njih 150 - 200 radilo... 2000 obitelji bi skapavalo od gladi. a ovih 150 - 200 bi živilo (životarilo) na nekoj bijednoj plaći. ili bi se zaposlilo studente??? kojima bi bilo super vozikat se po gradu pa makar i za 2000 kn mjesečno??? kad bi taj netko dao pristojnu plaću postojećim taksistima s kojom oni mogu preživit mjesec - zašto ne? pa ako bi taj održavao i aute - zašto ne??? a u to sumnjam... jer kod nas će te svatko okrast pa si ti misli kak ćeš prehranit familiju.

nije li pametnije zadržat profesionalne vozače koji između ostalog moraju polagat i nekog jarca u turističkoj zajednici o znamenitostima grada??? kaj neki studoš koji nije iz Zagreba zna o Zagrebu??? plus kaj oni ne bi trebali bit profesionalni vozači... to je ko da slomiš ruku i odeš zubaru da ti stavi gips (karikiram). ja ne bi baš sjela u auto nekom balavcu sa dvije - tri (ako i toliko) godine vozačkog iskustva... i to od doma do prve birtije i natrag... hmmm....

a što se monopola tiče - zašto se ne ukinu sindikati koji se bore za prava recimo trgovaca, radnika bilo koje vrste, za usklađivanje cijena svega i svačega??? udruga taxista je ko i sindikat. samo zato jer se radi o obrtnicima se zove udruga. pa uvijek su obrtnici bili u nekim cehovima. a da nema udruge - bio bi još veći kaos. jer bi onda svako naplaćivao kak bi mu se htjelo pa bi se jednom za 10 kn vozili 2 km a drugi put tih istih 2km za 100kn.

to je ko da se da prednost samo jednom proizvođaču recimo suhomesnatih proizvoda, a da se svi ostali ne smiju bunit??? udruga se bori za svoje članove a taxisti su sami sebi šefovi. nitko ne brani da se osnuje tvrtka koja će imat svojih 200 taxista, ali ne na način da se ugrozi opstanak postojećih!!! nek se usklade svi skupa i OK, ali ovo bi bio kriminal!!! pa koliki su samostalni mali obrtnici propali u zadnjih 10 godina??? i ne samo mali obrtnici??? pa cijela industrija nam je otišla kvragu!!! a lopovi su opstali??? to će se dogodit i taxistima... i oni se ne bi smjeli bunit na to što im netko pokušava ugrozit egzistenciju??? nego bi trebali šutit i krepat na cesti od gladi? a svi drugi imaju pravo na štrajkove, prosvjede i kaj ti ja znam kaj sve ne???

drugi put objasnim u brojkama zašto bi niže cijene bile nemoguće a da su legalne. valjda bu vam onda svima jasnije sve ovo kaj sam gore nabrijala... sorry svima na romanu, al tu se radi i o mojoj egzistenciji...

al mi i dalje nije jasno zašto je nekom puno dat 80kn za prijevoz doma u tri u jutro a nije mu puno dat tih istih 80 kn za jedno piće u nekom fensi šmensi bircu... to je zapravo ono kaj me natjeralo uopće komentirat ovu temu... mogu zapit 1000 kn u jednu večer al mi je 100 kn za taxi puno i previše... taj dio i dalje ne razumijem... za normalne ljude koji imaju normalne plaće i normalne izlaske (ako ih si uopće mogu priuštit) mi je jasno i slažem se da bi bilo bolje da je cijena niža kad bi to bilo moguće... al mi ovo nejde u glavu...
mlijekopija is offline  
Odgovori s citatom