Pogledaj jedan post
Old 22.09.2010., 13:53   #16
Quote:
bobby-j kaže: Pogledaj post
oprosti, ali tebi dijete daje do znanja da ju je STRAH biti u školi, a ti je prozivaš lijenom i neodgovornom osobom....

ZAŠTO ju je strah, jesi li probala s njom porazgovarati, pucam napamet, ali nije nemoguče da je neki događaj s npr. nekim od vršnjaka u razredu doveo do tog osjećaja? djeca danas znaju biti itekako okrutna....

ja bi se na tvom mjestu zapitala ZAŠTO STRAH ,prije nego donosila zaključke napamet jer možda ti dijete želi nešto reči....

i kakvi su to stručnjaci koji tek tako djecu šalju u dopisnu? taj dio mi je potpuno nejasan...
Ne da sam ju MILIJUN puta pitala iz kojeg razloga ju je strah?! Nema konkretnog odgovora. Radi se o tome da nju uznemiruje svaki pa i najmani krivi pogled, riječ koju joj netko uputi. Ona ima silne ambicije, ako dobije ocjenu 4 to su drame. Ne može podnijeti niti najmanji neuspjeh, a koji je svagdje moguć pa i u školi i dio je života. Ona ne nauči gradivo i jednostavno ne želi slijedeći dan ići u školu jer će dobiti slabu ocjenu. A gradivo ne nauči jer se bavi mobiteliranjima, facebookom i sličnim stvarima. Pokušavala sam joj objasniti da će se straha od neuspjeha riješiti velikim dijelom jednostavno ako se pripremi. Osim toga, nikada od nje nisam tražila nikakve svjetske uspjehe - jedino što sam željela je da kao i sva djeca svako jutro uzme svoj ruksak i ide u tu školu, a ocjene zaista nisu presudne. Stručnjaci? Pa rekla sam koji su to stručnjaci. Imate li kakav bolji prijedlog kamo da sa njome krenem, u koju ustanovu, kod kojeg stručnjaka? Ne vjerujem da je dopisna škola rješenje. Bojim se da će to biti potpuni prekid svakog kontinuiteta za cijeli život.
fobija is offline  
Odgovori s citatom