Pogledaj jedan post
Old 06.09.2003., 10:06   #5
Quote:
lucky_voyager kaže:
math_baby plz tell me koja je najbolja knjiga iz koje se moze lijepo naucit programirat u .NET-u?
Sada, nakon izvjesnog vremena koje sam provela proucavajuci .NET i C#, mislim da bi apsolutnom pocetniku koji zeli postati ekspert na ovom podrucju pomoglo kada bi nabavio sljedece knjige (i citao ih upravo navedenim redoslijedom!):

1) Jesse Liberty: Programming C#, 3rd edition (dobra za pocetnike, pokriva dosta siroko podrucje)

2) Jeff Prosise: Programing .NET (izvrsno napisana, vrlo citljiva, ulazi malo dublje. Posebno je korisna onima koji zele nesto vise nauciti o ASP.NET-u, ali ne samo njima. Nevjerojatno se lako cita!)

3) Charles Petzold: Programming Windows with C# (vrlo iscrpno objasnjava kako pisati "prozorske" aplikacije u .NET-u. Charles Petzold je inace jedan od veterana Windows-programiranja. Njegova prijasnja knjiga objavljena je u 5 izdanja. Svatko tko zeli u C#-u pisati klasicne Windows-aplikacije bi trebao procitati ovu knjigu.

4) Jeffrey Richter: Applied Microsoft .NET Framework (za one koji zele znati pozadinu stvari, nauciti nesto vise o unutrasnjem radu CLR-a i .NET-a na nesto nizem nivou. Knjiga objasnjava npr. detalje o tome kako radi garbage collector, kako se kreiraju objekti, itd itd... Ova znanja korisna su onima koji vec znaju programirati ali zele pisati kvalitetne programe. Naslov knjige je, inace, potpuno pogresan - knjiga bi se trebala zvati: Unutarnji rad CLR-a")

5) Serge Lidin: Inside Microsoft .NET IL Assembler (za prave hakere, ide najnize moguce i objasnjava stvari na nivou Microsoftovog IL-medjukoda).


pozdrav,
math_baby
__________________
"Open source is an intellectual-property destroyer. I'm an American, I believe in the American Way. I worry if the government encourages open source and I don't think we've done enough education of policymakers to understand the threat."" -Jim Allchin, Microsoft operating system chief
math_baby is offline  
Odgovori s citatom