Pogledaj jedan post
Old 16.08.2008., 02:01   #16
Kroz nekih tjedan dana idem kod bake. Pa ću upitati recept. Znam da ga je ona radila na tone za vrijeme Yuge. Za prodaju na placu. A čak je postojala neka prirodna zamjena za SIRILO samo se ne sjećam jer sam bio klinac.

Ja sam naumio izraditi sir sa Istarskim Tartufima. Probao sam ga i odmah se zaljubio. Koji je to specijalitet. Još da nađem nekog tko če trampati 1 domaći pršut za xxx komada istarskog sira sa tartufama. To bi bilo überCool.

Javim vam se kroz par dana (max 10). A do tada raspišite se i dodajte neke korisne linkove. A bilo bi zgodno potražiti i neke stranice sa receprima. (kao što su i kolaci.net).

BTW:
1. KRAVLJI SIR - nema masnoće - pa škripi u zubima
2. OVČJI SIR - je prepun kvalitetnih masti (koje su zdrave i organizmu neophodne umjesto onog industrijskog smeća).

Tako da ću vjerojatno miješati mlijeko. Kod nas u susjedstvu ljudi imaju krave, a i ovaca ne fali. Pa ću kupiti nekoliko litara.. :-)

Nebi bilo loše registrirati se i objaviti recept ovdje http://www.coolinarika.com, kako se informacije nebi izgubile. Jer starije generacije odumiru i nama ostane jedino ovisiti o industriji koja u većini slučajeva prodaje muda pod bubrege pa umjesto zdrave hrane jedemo industrijski opad i toksične, nezdrave sastojke (neću spominjati MARGARIN - naftni otpadak):
__________________
Moj Gun @ Glazbenik profil.
Fakin` Gun is offline  
Odgovori s citatom