Pogledaj jedan post
Old 21.12.2004., 02:05   #20
Quote:
101st Airborne kaže:
Evo, npr. nikada nitko od forumaša nije postavio meni pitanje što mislim npr. o problemu rastavljenih i ponovno vjenčanih izvan Crkve, a koji slave euharistiju ili o nekim problemima u odnosu laika i hijerarhije ili nešto o samoj hijerarhiji. Pa kako mi možemo govoriti o nekim negativnim pojavama koje zahtjevaju ozbiljan dijalog, konstruktivnu, a i žustru raspravu glede nekih pitanja, nejasnoća koje vldaju i među vjernicima katolicima sa ljudima koji pri samome spomenu KC spominju inkviziciju, govore o strašnim zločinima KC-a, o samom licemjerju i vjernika i službenika ili govore o teologiji kao smeću.

Sorry, meni to izgleda kao da svoje probleme koje imam u braku ili sa sobom samim ili u odnosu sa nekim ljudima pričam onim babama koje jedva čekaju nekakvu sitnu pikanteriju da od toga naprave sapunicu u kojoj uživaju više nego u Esmeraldi i da te pokopaju živa.
Na ovo jednostavno MORAM reagirati i gotovo zagrliti čovjeka, koliku je istinu zapravo izrekao!

Čast moderatorima, čast sugovornicima, ali KAKO izgledaju topici regarding KC, to je za nepovjerovati. Nema tu gotovo nikakvog dijaloga. Pokreneš pitanje, topic, eventulano dobiješ odgovor/dva koji nešto vrijede i onda kreće zakopavanje u rovove - tko je inkvizitor, tko je naivni vjernik bez imalo mozga, tko je licemjer u halji svećenikovoj, tko je pedofil, tko je…….
Religija, barem kroz aspekt KC-a je postala zadnje smeće ovog Foruma, i to kažem pod punom prisebnošću. I ne prozivam moderatore, zapravo ne znam koga se uopće treba prozvati..
Doista me podsjeća na osrednje uređen "Život u dvoje" gdje obitelj odavno ne funkcionira kako treba, a stalno iščekuju neki dijalog.
Ajmo realno, polovica ljudi, barem, na Religiji ne znaju osnove kršćanske vjere..
Ajmo iskreno, ali jebeno iskreno:
Da sada postavim pitanje koliko ima zapovijedanih blagdana i koji su to, trijezan kažem da bi BEZ SAVJETOVANJA, BEZ DUŽE OD 15 SEKUNDI RAZMIŠLJANJA možda 15 ljudi rekli odgovor..
I ovdje se traži neki dijalog i razgovor o kršćanskoj vjeri..??


hvala lijepo…
Elysium is offline  
Odgovori s citatom