Pogledaj jedan post
Old 17.12.2010., 03:42   #4
Nedostatak kalcija pojavljuje se u veoma rasprostranjenom obliku kod muškaraca, u vidu ćelavosti. Kao što je očito, mnogi pate od nedostatka kalaja. I ako ne stanemo nakraj tome što hitnije, razviće se i gluvoća, vrlo brzo.

Sledeće je nedostatak bora.
Žene moraju znati i poštovati bor. Pomaže zadržavanje kalcijuma u kostima. Štiti od razređenja kostiju. Pomaže u proizvodnji estrogena, kod muškaraca, testosterona. Ako ne obezbedimo dovoljno bora, drage dame, jako ćete patiti u prelazno doba. Kod muškaraca je još gore. Može ih zadesiti impotencija.

Nedostatak cinka pokazuje svoje prve simptome kada smo izgubili osećaj mirisa i ukusa. Eksperimenti sa životinjama su dokazali da postoji oko 7 minerala, koji mogu da nam udvostruče životni vek.
Setite se da sam vam rekao da čoveku je neophodno 90 hranljivih materija: 60 minerala, 16 vitamina, 12 aminokiselina i 3 masne kiseline.
Veoma smo sretni, što nam biljke mogu proizvesti potrebne aminokiseline, vitamine i masne kiseline.
Mi samo treba dnevno da unesemo 15-20 biljnih sastojaka u dobroj kombinaciji, i dobijemo potrebne hranljive sastojke. Teoretski je to moguće, ali većina ljudi to ipak ne čini. Prosečan npr. Amerikanac misli da ako je pojeo nešto krompira u obliku čipsa onda je zadovoljio svoje dnevne potrebe za povrćem. Teoretski bilo bi moguće uneti potrebne količine vitamina, minerala i aminokiselina u potrebnim odnosima, ali to učini veoma mali procenat ljudi.
Zato, ako je i vama stalo do vašeg života, kao meni do mog, moje dece i unučadi, praunučadi, onda sami morate se pobrinuti da obezbedite dovoljne količine hranljivih sastojaka, jer inače garantujem da nećete doživeti 120.g.

Jedna druga priča o mineralima.
TO je jedna tragična priča, jer biljke ne sadrže ni u kakvom obliku minerale. One nedostaju u tlu, pa ih nema ni u biljkama.
Napravio sam kopiju o Senatskom zasedanju Sjedinjenih Država. 74. Kongres, 2. zasedanje 2.64. dokumenat. Stoji u njemu sledeće: sadržaj minerala tla je u potpunosti smanjena pa zbog toga ni žitarice, povrće i voće ne sadrže minerale. Ljudi koji se hrane ovim namirnicama razbolevaju zbog nedostatka minerala. Jedini način predupređivanja i lečenja toga je uzimanje dodataka ishrani. Ovo stoji u dokumentu koji su potpisali 1936.g. u Kongresu.
Da li je od tada postala situacija bolja? NE. Nije. Naprotiv, nažalost, postala je još gora. Razlog tome je da farmeri poboljšavaju zemljište natrijumom, fosforom i kalijumom. Sa tri komponenta u raznim kombinacijama, i niko ne može naterati farmera da još 60 elemenata doda tlu, jer od toga ne zavisi prinos.Zato svaki plod maksimalno iscrpi iz zemlje sve moguće minerale. I ako umesto 60, nadomeštamo samo 3 vrste minerala, onda to izgleda, kao kad bi mesečno ulagali 3$-ra na svoj račun a svakog meseca sa tog računa podizali 60$. Možete zamisliti šta će se desiti sa našim računom? Ugasiće se.

Reći ću vam, da je naše zdravlje na rubu katastrofe, jer u tlu više nema minerala, i mi smo i zajednički i pojedinačno odgovorni za svoje zdravlje, i svesno nadomeštanje minerala.

Često me pitaju: „Šta su ljudi radili pre 1000 godina, kada nije bilo ni veštačkog đubriva, a mnogi su doživeli dugovečnost. Šta misliš o Egipćanima, Indijcima i Kinezima?
Oni su živeli pored ogromnih reka: Nil, Ganges, Žuta reka, koje su se godišnje izlivale iz svojih korita. Pogodite šta se dešavalo tim prilikama? Voda je za sobom ostavljala mulj i donosio planinski pesak na hiljadu milja. Ljudi su se molili Bogu, i zahvaljivali se za poplave. Mi se molimo da ne bude poplava. Iako poplave doprinose obogaćivanju tla plodonosnim muljem, mineralima i to obogaćuje mineralima i plodove.

Kralj Filippos, otac Aleksandra Velikog, oženio se sa 12 –to godišnjom devojčicom, Kleopatrom, princezom Egipta. Devojčica nimalo nije ličila na ženu u otrov-skupim toaletama i šminkom, poput Elizabeth Taylor. Bila je ravnih grudi, mršava devojčica.Zašto ju je ipak oženio kralj? Jer je u Egiptu bila najbolje žito. Svi su znali to, a Makedonska vojska je upravo spremala pohod na ceo svet. Potrebna je bila najkvalitetnija hrana za vojsku, da bi nakon 20-to satnog marširanja mogli još 6 sati da se bore i pobede. Ako bi se hranili žitaricom proizvedenim na iscrpljenom zemljištu nakon 20 minuta bi vikali „Majko, vodi me kući!“ Filippos je znao da je Egipat mesto gde se najbolje žito može nabaviti. Poplave su snabdele zemlju odličnim mineralima. Svaka kultura bogata umetnostima i tehnologijom, potiče sa takvih predela. Ljudi koji žive na takvim mestima raspolažu sa najboljim mentalnim sposobnostima jer im je ishrana bogata mineralima.

A sada ću učiniti sledeće:
Uzeću za primer nekoliko minerala, da bi smo imali pojma koliko su oni važni.
Samo ću napomenuti par njih, ali to važi za sve. Nejpre pogledajmo najrasprostranjenij i mineral, kalcijum. Svi ga poznaju. Nedostatak kalciuma je razlog blizu 147 različitih bolesti. Neke bolesti nose ljudska imena, kao što je Bell’s Palsy, kada se izobliči jedna strana lica. To još nije paraliza, samo pareza nerva lica. Uzrokuje nedostatak kalcijuma.

Razređenje kostiju: ova bolest zauzima 10. mesto među uzrocima smrti odraslog stanovništva. TO je veoma skupa bolest. Proteza i operacija kukova košta 35 000 dolara. Ali ako nedajbože treba 2 proteze, onda treba 70 000 dolara. Ako imamo osiguranje, onda smo sretni jer će nam uraditi besplatno.
Mrs. Pitch, iz Virdžinije, koja je preminula sa 115 godina, ako se sećate usled pada. Koliko ja znam kod životinja nema razređenja kostiju. Naprimer imate stado od 100 krava i ove godine nije se rodilo nijedno tele od čije prodaje bi se mogli pokriti troškovi. Mada treba da se plati stočna hrana, veterinar, da se može održavati pašnjak i farma, opraviti ograda, itd. Nazovete veterinara i pitate ga:“Šta se desilo? Ne bi trebalo prodati ove krave?“ Veterinar dođe, pogelda krave i kaže da kravama ništa ne fali. Pregleda i bika i kAže:„Tu je problem, bik ima osteoporozu i sa takvim zglogovima u kuku imaće težak posao. Da bismo predupredili tu bolest, treba nam samo10 centi dnevno za kalcijum“.
huggy_bear is offline  
Odgovori s citatom