Pogledaj jedan post
Old 28.02.2007., 07:11   #34
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Drago mi je da je netko spomenul razlike u cijeni Viessmanna i Buderusa, tak da ja ne moram

Kak radiš s oba proizvođača, možeš li navesti neke razlike odnosno prednosti i nedostatke jednog ili drugog?
Zašto je V skuplji skoro 50% ?
Nisam pristaša jeftinih rješenja, tako da 10% cijene mi ne bi bilo problem, no ova mi je razlika ipak malo prevelika.

Usput, kao što prije spomenuh, i češki Viadrus ima pirolitički kotao. Ne mislim da su ista klasa kao Vie ili Bud, no imaš li kakvih iskustva s njima?

BTW, dečki svaka Vam čast, puno sam naučil čitajući teme u ovom poglavlju
Dobro je znati cijene. Ja neznam kak se stvari kreću kod Viessmana. Moje je mišljenje da sa dva proizvođača nemožeš raditi ako želiš da to bude kvalitetno, jer su to firme toliko širokog spektra da jednostavno nemožeš imat sve u malom prstu. Što, ako, gdje, zašto, praksa, reklamacije i ostalo, jednostavno dva proizvođača su previše.

Kaj se tiće cijene Viessman je uvjek bio skuplji jer se uglavnom svrstava recimo u rang sa Mercedesom. Zašto je to tako?? Neznam, njihova poslovna politika.

Moje osobno je mišljenje da su to jednako kvalitetne firme i da su nijanse nepotrebne za raspravu. Mislim da je Buderus pristupaćniji malim kupcima zbog koncepta regulacije koje su moram ih pohvaliti već više od 10 g na Hrvatskom jeziku, dok je Viessman tih davnih dana imao regulacije sa simbolima (ne riječima) kao i npr. Wolf. Tako su ju mogli prodati bilo gdje u svijetu samo su prevodili prospekte. Dok razvoj jezične regulacije košta mnogo više. Osim toga Buderus je u sustavu Bosch grupe koja ima gotovo 300.000 zaposlenih pa netreba čuditi da mogu biti jeftiniji (ubijaju konkurenciju). Tako da je trenutno BBT Termotechnik najjača takva grupacija u svijetu. A da ne spominjem koje su sve tvrtke još kupljene od strane Buderusa.

Ovdje je cijena koju sam napisao i malo jeftinija jer sam akumulacioni spremnik ponudio od drugog proizvođača (Austrijskog), jednako kvalitetnog jer proizvode samo spremnike pa su povoljniji a to je kod nas u Hrvtskoj vrlo bitno. No međutim evo i cijene Buderusa i mislim da je opet jeftiniji koliko čujem od Viessmana:

-Buderus spremnik 850 lit. 7.117,00 kn
-Buderus spremnik 1000 lit. 7.472,00 kn


Moje je mišljenje a to izlačim iz višegodišnjih iskustava da je Viessman bolji u čeličnim kotlovima što će priznati i u Buderusu. Jer njihova je orjentacija na čelik budući nemaju vlastitu ljevaonicu kao npr. ni Wolf, nego drugi ljevaju gus za njih.

Buderus je definitivno bolji u gusu u kojem imaju gotovo 300 g iskustva i ljevaju u vlastitoj ljevaonici u Wetzlaru u Njemačkoj i stvarno im nema premca u tome.

E sad, tko koliko proda tako formira cijenu. Moje je mišljenje da Viessmann definitvno proda u Hrvatskoj manje kotlova za obiteljske objekte a Buderus više pa je i samim tim cijena kod Buderusa niža, dok za velike objekte više kotlova prodaje Viessman. A ovo netreba čuditi jer je Buderus duže prisutan na tržištu nego Viessman

A kaj se tiće Viadrusa, to je najjaća Češka firma u proizvodnji kotlova, također imaju vlastitu ljevaonicu gusa i višegodišnje iskustvo u lijevanju, proizvode i gusane radijatore. Ja osobno nenam iskustava sa njima niti sam vidio njihove proizvode u primjeni ali mislim da je firma OK. Sad su dobili konkurenciju jer je Buderus između ostalog kupio njihovu prvu konkurenciju u Češkoj.

Nimalo Vazan is offline  
Odgovori s citatom