Pogledaj jedan post
Old 28.05.2007., 07:42   #16
Meni, eto, sedma godišnjica mature...

Lucijanka se, nažalost, pod Barunom (a, zbog nekih njegovih malverzacija, i nakon njega) malo srozala, ali sasvim je neloša škola.

U principu, matematičari bi koji bi se kasnije željeli jače baviti fizikom, elektrotehnikom i programiranjem bolje prošli u V ili XV; informatika je velika boljka Lucijanke. Sve ostalo... opće obrazovanje koje dobiješ je fantastično.
Profesori su uglavnom jako dobri, iako mislim da ih je pola od onih koji su meni predavali prešlo u privatne škole.

A ocjene... moj je razred bio pun lijenčina, uključujući mene. Lako do trojke, često se dosta pomučiti za peticu... kako i treba biti...

Profesori... Strasser iz hrvatskog je jedna od najboljih stvari koje ti se mogu dogoditi - ali to većina shvati tek kad prestane pišati krv
Frigan-Ciuha iz povijesti je puna vrlo, vrlo poučnih lekcija (zapamtite, dečki, ne valja vam u svemu u životu biti brz!) i čak i ako ne volite povijest, kao što je ni ja nikad nisam volio, naučit ćete hrpe.
Iz matematike, Granić... žena s najboljom metodom ikad da ljudima pokaže da ocjene nisu bitne...
I još najbolja pedagogica u široj okolici... rijetko prijateljski nastrojena, uvijek voljna pomoći...

Sve u svemu, dobra škola s divnim ljudima... barem što se profesora tiče.
Dobra je strana još i to što nije razvikana, pa je stupanj snobovštine prilično nizak... u moje je vrijeme bila i prilično čista od droge (maricu ne računam), za razliku od npr. XVIII, u koju je išla moja sestra... u Lucijanki nisam vidio nikoga na kokainu...

Ah, da: imaju i ormariće
To je, uz blizinu, bila stvar koja me navela da se uopće upišem u Lucijanku umjesto u XV.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom