Pogledaj jedan post
Old 29.01.2008., 20:59   #360
E doista, frane, nisam znao da ces loptu nepismenosti svoje prebacivati na mene, pa ipak se osjecam da trebam ti ovoga puta odgovoriti, i nadam se ne vise u buduce, jer ti nemas blage veze sta pises.

Pa krenimo redom:

Quote:
to su hrvatska vecinska sela okolo Tuzle ,njih je najvise bilo
Ko te je to slagao ili pak ti sam sebe lazes ?

Gledaj i u buduce nemoj lupati:


http://www.hdmagazine.com/bosnia/maps/tuzla.jpg

Pokazi mi gdje vidis da su HRVATSKA sela vecinom oko Tuzle, i vidis li malte igdje hrvatsko selo a da uz njega blizu nije i bosnjacko ? A najskraja, kartu mozes objesiti macku o rep nakon sto ti kazem da sam ja rodjeni Tuzlak, pa valjda znam sta pricam!
Quote:
ako ne vidis dobro kupi naocale ,vidi se cisto da je tu vise zelene boje nego crvene

Zamisljao sam te da si makar malo pismeniji, no, ocito da sam se grdno prevario.

Govorio sam o opcini Kalesiji. Istina je da ima vise zelene, pa zar si ocekivao da bude najmanje zelene boje, a Bosnjaci cinili 80 % stanovnistva ? Ali je problem sto su ogromne povrsine koje pripadaju drzavi - poljoprivredna zemlja koja je oduzeta od Bosnjaka u komunizmu kao i planine, neka bosnjacka predjela, sve prestavljeno crvenom bojom, a Srba je bilo samo 18 % u opcini. Kuzis sad ?

Quote:
tu su vecina srpska sela opcine Lopare
Eh sad mi je potpuno jasno da ti nemas blage veze sa vezom. Hajde me citiraj gdje sam spomenuo Lopare ? Govorio sam o Majevici, a vecina Majevice pripada opcini Tuzla, kao i Srebreniku i Kalesiji i jednom dijelu - Zvorniku - malo visi dio. Dakle, odakle u planini srpska sela u Majevici ? Uzmi kartu i vidi odakle pocinju i gdje su smjestena naselja opcine Lopare:

http://www.hdmagazine.com/bosnia/maps/tuzla.jpg

Pogledaj ovu prazninu izmedju opcine Tuzle i Lopara - sve je to planina Majevica i prikazana je srpskom bojom. Dalje, pogledaj dole opcinu Kalesiju gdje se vide naselja uz Majevicu ili u Majevici koja su bosnjacka, i ta teritorija je prikazana kao srpska, kao i naselja uz Majevicu i van Majevice u opcini Zvorniku, a za isticno dio opcine Srebrenik gdje je vidljivo - gdje su smjestena bosnjacka naselja, takodjer prikazano kao srpska - crvena boja.

Quote:
tu uopce neznas locirati gdje je koja opcina ,odnosno neznas citati karte,sto si vec i prije dokazao.vidi se cisto kao suza da opcina Zivinice je prikazana sa 90% zelenom bojom
Ti tacni nisi normalan ? Covjece, svoje neznanje ne pripisuj meni, ja znam da baratam s kartama i to radim od malih nogu. Stoga, nemoj vise laprdati ovako, ziv bio.

Jeste opcina Zivinice prikazana sa vise od 90 % kao bosnjacka, ali odakle onolika povrsina prikazana crvenom bojom, a Srba ima samo 3-4 % ?!

Quote:
oko Sarajeva je bez etnicke vecine, i dalje neznas kartu analizirati
Eto vidis, ma ja znao sam ja da je s tobom dzaba dijalog voditi.

Quote:
necu dalje ,opet dokazujes da si glup i da vjerojatno neznas jednostavnu kartu citati ,ili nisi upoznat s popisom stanovnistva.
nisi ti kriv
Hajde da se nadjemo negdje npr na msn i da upalimo kamere i da pitamo jedan drugoga koliko koja opcina ima stanovnika i procenat tri nacionalna naroda, i oko toga - a nema gledanja nigdje drugo do u kameru pa da vidimo ko zna i ko je upoznat s popisom, a ko nije. Bujrum, ako zelis, saljem ti email adresu na pp!
Prolaznik_ is offline  
Received Infraction