Pogledaj jedan post
Old 19.02.2017., 19:44   #15
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
a, ti si 100% sigurna da tvoja petica je i petica na državnoj maturi

inace,
protiv državne mature,
dokle god ce svaki ucitelj/profesor imati svoje kriterije i sam odlucivati o nacinu rada, dokle god u hr. za određeni razred/predmet nece biti samo jedan udžbenik, dokle god se matura ne uskladi sa programom svake srednje škole.
kak bi ti uskladila maturu sa svakim programom srednje skole
to ima smisla s osnovnim skolama, ali nema sa srednjim.

inace, ja mislim da vanjsko vrednovanje treba dolaziti na kraju cetvrtog osnovne, za sve osnovne skole u HR.
kao kontrola kvalitete ucitelja/ica.
netko tko pusti u peti razred ucenika koji slovka, ne zasluzuje predavat, a kamoli krocit u skolu.


drzavna matura kao svrha upisa u skolu/faks, nema smisla, jer se svodi na dodatne pripreme i zaradu alternativnim skolicama.
dam se kladiti da ce negdje niknuti "pripreme za upis u mioc", ak vec nisu

@manchild, jesi ti linkao negdje an nekoj temi rezultate tog testa u miocu? meni je prestrasno, da neko dijete upisuje matematicku gimnaziju, a da ne zna rjesiti sve zadatek na prijemnom. koje su osnova osnove. bez priprema. jebote, to moras imat u malom prstu usred noci.

ja da sam ministar obrazovanja, i da nisam kopejstala doktorat, bome bi se pozabavila profesorima u tim osnovnim koji su iznjedrili takve ucenike, s takvim neznanjem i peticama koje ih prate.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom