Pogledaj jedan post
Old 12.11.2017., 10:25   #4196
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Jutarnji najavljuje angažman Macana za PR.

Pametna odluka. Plenkovic je puno glasova dobio kao "ne-Milanovic" po istupima i gardu, a u posljednje vrijeme precesto gubi živce i hvata se sarkazma. Umjesto nekakve frajerske snage kakvu valjda želi pokazati, taj gard više djeluje kao gubljenje kontrole.
Ne bih se složila.
Pokazao je zapravo fleksibilnost. Pokazao je da mu je primarna staložena i uljuđena komunikacija, no i da može parirati i uzvratiti na provokativne i neprimjerene nastupe sugovornika.
Zapravo je predugo čekao, jer tko prati njegove istupe može primjetiti da on tek odnedavno provodi takvu taktiku, jer je shvatio da protivnik nepariranjem njegovu uljuđenost doživljava i pokušava prikazati kao slabost, a ne uljudnost. A kao i posvuda, silnici, kada vide da im se ne uzvraća, pomiču granice svoje silovitosti u beskraj, sve dok ih se ne lupi na isti način. Nekima pomogne kada uvide da i druga strana može na isti način pa se nastoje kontrolirati, neki se guše od bijesa pa postanu još bezobzirniji, no, i to ima svoju dobru stranu - prelaskom svake granice bezobzirnosti okolina počne shvaćati osobnost silnika i silnik počne gubiti kredibilitet kod okoline.

Kao što je u Saboru prekjučer premijer rekao - "uzvraćam vam kamilicom u odnosu na vaš način konverzacije".
I u pravu je.

No, nije njemu problem uljuđena ili neuljuđena komunikacija, nego nedostatak jasnoće komunkacije prema biračima - preuski sadržaj i forma. Time umanjuje efekat informacije koju plasira prema cilju (biraču) kojem je informacija namjenjena.

To ti je nešto slično kao ovo šta sam ja sada ovdje iznjela. Sve sam to mogla reći nekim drugim, za najširu javnost prepoznatljivijim riječima.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline