Pogledaj jedan post
Old 18.05.2017., 12:02   #30
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Da, interesantna tema.
Ja nisam ljubitelj pojma zajedničko, ali ponekad nemaš izbora jer moj dragi ne poznaje pojam njegovo...pa je to već godinama sve moje. Što uopće nije niti malo simpatično jer je to velika odgovornost. Ovaj moj ne da ne zna koliko ja imam plaću, on ne zna ni koliko on ima
Ali to je takav čovjek...pretežno nema ni novčanik sa sobom. Zadnji put kad je imao par stotina kuna u džepu ...izgubio ih je, pa je bio ljut na mene jer ga tjeram da ima koju kunu sa sobom. Odustala sam.
Ja mislim da bi umrla da hodam po svijetu bez novaca
No, zato on ne brine o računima, pretplatama, osiguranjima, pa ni benzinu...hebe se njemu
Sad smo trenutno u kupovini drugog auta...on samo pita...koliko si mislila dati


Ne znam jel mi to slatko ili bi mi dizalo tlak na 900...
Quote:
nickolin kaže: Pogledaj post
Pitanje financija nikad nismo imali strogo definirano. Nakon nekoliko svađa shvatili smo da imamo potpuno različit odnos, navike i očekivanja kada su financije u pitanju. Zanima me kako drugi parovi funkcioniraju kada je riječ o financijama.

1. Smatrate li sve prihode zajedničkima? Postoji li dio prihoda koji svatko troši za sebe (bez uplitanja druge osobe)?
2. Imate li zajedničke račune u banci?
3. Znate li točno koliko vaš partner zarađuje?
4. Ako netko zarađuje više - ima li veća prava u financijskim odlukama?
5. Za koje izdatke smatrate da možete odlučiti sami, a za koje se konzultirate s partnerom?
1.Ne
2.Ne
3. Mislim da je bitno znati sa koliko novaca možeš računati, koliko imaš sa strane sa neke iznenadne troškove i tako dalje... a sad... da se za tim zalihama poseže bez znanja one druge osobe smatrala bi da imamo jeben problem u komunikaciji a ne sa parama
4. Ne
5. Ne bi nikad tjerala nekog da mi opravdava sve te sitne troškove tipa kave, pića, sitne neke troškove... pa čak ni ne znam kakve kupovine dokle god račun nije u debelom minusu.
Kod minusa bi promijenila ploču... ne u smislu da bi mi se druga strana trebala opravdavati za troškove već da skupa malo stisnemo i bolje se organiziramo
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom