Pogledaj jedan post
Old 18.05.2017., 12:59   #32
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Osim ako je situacija takva da se stvarno mora paziti na svaku potrošenu kunu i jaaako natezati da se preživi mjesec, jednostavno ne kužim pojam zajedničkog računa i dijeljenja pinova.
Kad smo muž i ja tek uselili skupa, ja sam bila zadužena za hranu i kućne potrepštine, a on za stanarinu i režije. Ali kako sam zarađivala minimalac, na kraju mjeseca bi mi uvijek ponestalo novaca i onda bi morala žicati njega 200 kn za u dućan, pa ponekad zaboraviš i budeš cijeli dan bez lipe u novčaniku i tako. Tu se prvi put pojavila poreba za zajedničkim računom.
U međuvremenu je njemu plaća još rasla, a ja sam počela raditi od doma i prihodi mi variraju iz mjeseca u mjesec tako da nam je sada praksa kako sam napisala ranije. Sa njegovog računa ide kredit, režije, hrana, a na mom se lova štedi (do prve prilike kad se može potrošiti ) i onda se njom pokriva minus s onog prvog računa ako previše zabrazdimo jedan mjesec, plaćaju putovanja, odjeća, tehnički pregled i neki iznenadni troškovi, tipa kad ti crkne kosilica.
Nama tako više odgovara, jer se iz nekog razloga osjećamo sigurnije kad imamo malo veću količinu keša na jednom računu, mislim da bi, kad bi koristili podjednako obje kartice, potrošili svaki mjesec sve što imamo.

Meni je neobično kad parovi imaju skroz odvojene financije, ali najbitnije je da se nađe dvoje koji imaju isti pogled na lovu. To je stvarno preglupa stvar za svađati se oko nje.
jopko_bopko is online now  
Odgovori s citatom