Pogledaj jedan post
Old 10.06.2017., 18:48   #56
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Muskima bas ne trebaju tecajevi oko toga jer ako ih to zanima ce od mladih dana znati kreciti, raditi knauf...
To se ne radi 25 puta godisnje vec mozda jednom u nekoliko godina.

Uz to, zena na tecaju ima koliko?
Necemo se zavaravati i reci da je uobicajeno da zena bojadise, knaufa i gleta.


3000 za krecenje stana?
Ne hvala, mojih par popodneva i veceri nije problem odvojiti da to napravim sam pa makar ne otisli na taj izlet.

I ne, nisam skrt, za te novce radje imam prekrasni stolic u dnevnoj sobi.
Za te novce platis vikend, ne sekira te cijena goriva jer je to preko 300 litara goriva, mozes 100 puta kupiti lungic umjesto vratine, mozes kupiti najbolje gume za auto i tako podici sebi i obitelji sigurnost, a jos i ostane.
Mozes si kupiti laptop, a mozes i otici 10 puta sa partnerom na finu veceru.

...a to je samo krecenje.
Svim ljudima treba pokazati gletati. Nekima će pokazati neki susjed/rođak/prijatelj koji zna, neki će tražiti dostupnu literaturu, a neki će ići na tečaj.

Neovisno o spolu. I neovisno o vrsti posla. Nitko se nije rodio sa znanjem kuhanja, peglanja, vezenja goblena, gletanja, farbanja, vožnje bagera... Nastavi niz.

Neke žene su fizički slabije od nekih muškaraca pa uz najbolju volju ne mogu naučiti nositi težak teret. Za sve vještine u kojima treba iskučivo upotrijebi moždane vijuge, imati minimum fizičke snage i funkcionalna osjetila jednostavno ne postoji razlog da ih ne bi mogli naučiti i muškarci i žene

Afiniteti su druga priča. Ja nemam afiniteta prema popravljanju motora, isto kao što nemam prema vezenju goblena.

Kućanski poslovi nisu stvar afiniteta nego nešto što se jednostavno mora obaviti kako bi obitelj funkcionirala. Osim ako nemaš love platiti nekome da ti svakodnevno kuha, netko skuhati mora. Ove sve vještine koje ti navodiš su nešto što ti može eventualno uštedjeti novce jednom u nekoliko godina (ili jednom godišnje).

Tako da mi i dalje nije jasno zašto se uopće svakodnevne obaveze stavljaju u isti koš s nekim zadacima koji uskrsnu prilično rijetko i može ih napraviti stručnjak.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom